Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Verslo planas

Autorius: Mantas

Individuali įmonė „Argintą“ kuri buvo įregistruota 2006m.lapkričio 15dieną Rokiškio miesto savivaldybėje, rejestro skyriuje, užsiima baldų pardavimu. Įmonė savo veiklą pradės 2006m. sausio 20dieną. Įmonė kuriama siekiant patenkinti vartotojų poreiki, įsitvirtinti rinkoje, įsteigti naujas darbo vietas, gauti pelną. Vartotojai bus supažindinami su įmonės teikiama paslauga, reklaminių skelbimų spaudoje.

Steigiamos parduotuvės paslaugos bus baldų pardavimas, bei klientui pageidaujant galės asmeniškai bendrauti su konsultantais, kuri patars koks baldas labiausiai tiks norimam namui ar butui. Konsultantai stengsis įvairiais būdais sudominti klientą, sustiprinti teigiamą užsakymo įspūdį ir tokiu būdu sulaukti pakartotinių užsakymų.

Aptarnavimas, kokybė, gaminių patikimumas, prieinama kaina – tai strategija, kuriomis bus siekiama užsitarnauti vartotojų lojalumą ir užtikrinti ilgalaikį įmonės pelno augimą. Baldų parduotuvėje „Argintą“ visa tai taps refleksu ir tuo mes būsim stipresni už konkurentus.

Baldų parduotuvei „Argintą“ vadovaus Ana Armakavičiūtė. Paskaičiuota, kad šiam verslui apytiksliai reikės 400000 Lt. Naudosiu tik nuosavą kapitalą. Įmonės patalpos yra Rokiškyje Respublikos g. 37

Grynasis pelnas – 660305,7 Lt

Metinės pajamos – 660305,7 Lt

Nuostolingumo taškas – 8,58

2. VERSLO APRAŠYMAS
2.1 Įmonės aprašymas
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymu ir įmonių rejestru, įregistruota individuali įmonė „Argintą“ Rokiškio miesto savivaldybėje, rejestro skyriuje 2006m lapkričio15dieną. Įmonė savo veiklą pradės 2006m. sausio 20dieną.

Tai bus baldų parduotuvė.

Įmonę steigiu dėl savęs. Noriu būti nepriklausoma, sukurti naujas darbo vietas. Šios parduotuvės teikiamos paslaugos bus baldų pardavimas.

Vykdant užsakymus mūsų klientus konsultuos kvalifikuota dizaineriai – konsultantai. Baldų parduotuvė „Argintą“ bus įsikūrusi nuosavose patalpose, netoli centro. Bendras patalpų plotas 80m². Patalpos yra pirmame aukšte. Prie baldų parduotuvės yra geras privažiavimas, automobilių stovėjimo aikštelė.

Prieš atidarant įmonę yra numatyta atlikti kai kuriuos rekonstravimo darbus. Iš dviejų patalpų padaryti sandėlį sudėti žaliavoms, šalia bus administracija ir taip pat padaryti atskirą įėjimą. Šiuos darbus planuojama atlikti per tris savaites, tam bus skirta 10000 Lt.

Paskaičiuota, kad šiam verslui apytiksliai reikės 400000 Lt. Naudosiu tik nuosavą kapitalą. Pirmaisiais įmonės veiklos metais numatoma, kad dirbs keturi darbuotojai: dizaineris – konsultantas, buhalteris, pardavėjas ir vadovas. Įmonės savininkė priims ir atleis darbuotojus, kontroliuos jų darbą, tvarkys administracinius reikalus, tvarkys užsakymus.

Įmonėje bus parduodamos tik aukštos kokybės baldai. Manau, kad tai labai svarbu, nes tai pakelia parduotuvės prestižą.

Pagrindiniai duomenys pateikiami apie įmonę lentelėje Nr.1
lentelė Nr. 1

Įmonės pavadinimas „Arginta“

Įmonės savininkas Ana Armakavičiūtė

Įmonė įregistruota Registrų centre Panevėžio skyriuje

Įmonės registravimo data 2006m.lapkričio 15 dieną

Įmonės adresas Respublikos g. 37 Rokiškis

Veiklos pobūdis Prekyba

Veiklos rūšis Prekyba baldais

2.2 Verslo tikslai ir galimybės
Individuali įmonė „Argintą“ bus pelno siekianti įmonė. Šio verslo tikslai:

∞ sukurti naujas darbo vietas;

∞ patenkinti gyventojų poreikius;

∞ surasti savo vartotojus ir įsitvirtinti rinkoje;

Individualios įmonės veikla bus sutelkta į vidutines pajamas turinčius gyventojus. Baldų parduotuvės „Argintą“ teikiamos paslaugos prekyba baldais. Jei tuo momentu neturėsime reikiamo baldo ji bus pristatyta per kertes darbo dienas. Jei parduotuvė klestės numatoma plėstis, ir steigti parduotuves kituose miestuose.

2.3 Paslaugos aprašymas

Baldas yra labai svarbi žmogaus namų įvaizdžio dalis. Jis gali atspindėti visuomenės statusą, užimamas pareigas ir t.t. Žmogus norėdamas išsiskirti iš kitų dažnai nenori rinktis iš tam skirtų parduotuvių, nes ten siūlomos prekės ne vienetinės. Todėl ir nutariau atidaryti tokia parduotuvę kurioje klientas rastų visko ko jis nori ir pageidauja.

Klientams pasiūlysime išskirtinių baldų pavyzdžius iš katalogų ir taip pat jei pageidaus dizainerio – konsultanto paslaugas, kuris patars kokia medžiaga, spalva tiks norimam baldui. Garantuojame šias paslaugų savybes:

• Kokybė

• Patvarumas

• Ilgaamžiškumas

• Estetinis vaizdas

• Garantinis laikotarpis

Mes manome, kad klientai tikrai atkreips dėmesį į šias savybes, nes tokiomis savybėmis nepasižymi konkurentų teikiamos paslaugos, o ir jų teikiamų paslaugų spektras yra žymiai siauresnis.

Teikdami paslaugas taikysime optimaliausią kainodaros strategija- kad kainos nebūtų daug žemesnės nei konkurentų, nes klientai supranta, kad kas yra pigu negali būti labai aukštos kokybės,

Prekės ženklas:

3. MARKETINGAS

3.1 Rinkos apžvalga

Norint užtikrinti savo veiklos sėkmingumą, būtina detaliai išanalizuoti rinką aptariant tokius esminius momentus kaip rinkos imlumas, pardavimų perspektyva, šio tipo paslaugos kaina vietinėje rinkoje ir kitose rinkose, vidutinė paslaugos pardavimo galimybę per 1 mėnesį, sezoniškumas, specifinės paslaugų savybės.

Pardavimo procesas prasideda nuo potencialių pirkėjų suradimo. Klientai atėję į parduotuvę gali tapti potencialiu pirkėju. Tai priklauso nuo aptarnavimo personalo profesionalumo, mokėjimo sudominti ir pritraukti pirkėją. Baldų parduotuvėje „Argintą“ dirbs profesionali dizaineris – konsultantas, kuri stengsis savo darbą atlikti, kuo geriau. Laisvoje rinkoje vyksta nuolatinė kova dėl vartotojų. Kai tokių paslaugų daug, jie visi jas siūlo. Klientai renkasi gerai žinomas firmas, kad būtų prieinama kaina ir gera kokybė. Geras firmos vardas – tai reputacija, kurią firma privalės užsitarnauti. Todėl labai svarbu suformuoti gerą kolektyvą.

Klientai turi jaustis patogiai, jaukiai, juos turi aptarnauti maloniai, mandagiai ir profesionaliai. Su tokiu aptarnavimu klientai norės grįžti atgal, ar bent pasiūlys kitiems apsilankyti salone.

Aptarnavimas, kokybė, gaminių patikimumas ir prieinama kaina – tai strategijos, kurios bus stengiamasi pririšti vartotoją, tai užtikrina parduotuvėj pelno augimą.

Baldų parduotuvėje „Argintą“ klientai skirstomi pagal šiuos kriterijus:

▲ Geografinį;

▲ Demografinį.

Pagal geografinį, tai bus Rokiškio miesto gyventojai, pagal demografinį, tai bus šeimos gaunančios vidutines pajamas.

Prieš įkuriant parduotuvę, buvo atlikta pirminė rinkos analizė, kad nustatyti šios paslaugos paklausą.

Pirminių duomenų rinkimui buvo naudojama asmeninė apklausa namuose. Buvo vaikštoma pas žmones į namus ir užduodami šie klausimai:

1. Ar trūksta jums Rokiškyje baldų parduotuvės?

▲ Taip

▲ Ne

2. Rinkdamiesi baldus į ką atsižvelgėte?

▲ į parduotuvės buvimo vieta

▲ kainą

▲ savo norus

3. Naudojatės baldų parduotuvės paslaugomis?

▲Taip

▲ Ne
Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad 60 % vartotojų baldus teikia didelę svarbą savo pageidavimams, 40 % vartotojų atsakė, kad renkasi pagal kainą Taip pat mūsų vartotojams trūksta pasirinkimo. Todėl net 70 % apklaustųjų atsakė teigiamai dėl atidarymo naujos baldų parduotuvės, o tik 30 % neigiamai.

Svarbu atsižvelgi į kliento pageidavimus, jie turi būti įvykdyti 100%, kad susidarytų geros įmonės įvaizdį, o vėliau dėl tų pageidavimų galima būtų derėtis. Iš pradžių reikia, kad būtų susidomėta mūsų teikiama paslauga.

3.2 Konkurencijos analizė
Tiriant rinką yra labai svarbu detaliai išsiaiškinti esamus ir potencialius konkurentus ir jų galimus veiksnius.

Pagrindiniai mūsų konkurentai:

1. Baldų parduotuvė „Aurina“ įsikūrusi Ukmergės g. 6

Kadangi tokiame mieste kaip Rokiškis nėra tiek daug baldų parduotuvių, mūsų įmonei nebus labai didelė konkurencija. Tik tiek tos firmos dirba jau ilgesnį laiką, turi daugiau patirties. Taip pat anksčiau atsidariusiose firmose darbuotojai jau turi įgiję didesnę patirtį. Be to jos yra geriau žinomos, nes jau turi savų klientų.

Konkurentų analizės duomenys 2 oje lentelėje.
Konkurentų analizės duomenys

2 lentelė

vertinimo krit Vieta Paslaugos kokybė aptarn. kultūra reklama Darb. skai kainos

įmonės pav.

“Aurima“ 4 4 3 5 2 3 4

„Baldų pasaulis“ 3 3 4 4 3 2 4

“Simoda” 4 3 5 5 4 3 4

“Arginta“ 5 5 4 5 4 3 4

Klientus stengsiuosi pritraukti:

▲ įsigydama gerą vardą;

▲ pasiūlydama paslaugą už prieinamą kainą;

▲ geru, maloniu ir kvalifikuotu aptarnavimu;

▲ plačiu asortimentu;

▲ puikia reklama.

Išvada:

Kad užtikrinti baldų parduotuvės “Arginta“ reputacija ir prestižą, bus vykdoma labai griežta darbų atlikimo kontrolė ir darbų vykdymo terminai.

Stipriausias konkurentas yra baldų parduotuvė „Simoda“, tik ten aukštesnės kainos, bet darbų kokybė puiki. Vartotojai turėtų pas mus daugiau apsilankyti nes mūsų kainos žemesnės, bet aukšta darbų kokybė.
3.3 Marketingo planas
Norint numatyti kainodarą ir reklamos politiką, iškėliau tokius pagrindinius individualios įmonės „Arginta“ veiklos marketingo tikslus:

▲ taikyti paslaugai tokias kainas, kurios pateisintų jos kokybę;

▲ esant būtinybei, kainas keisti taip, kad nenukentėtų paslaugos kokybė ir neprarastume klientų;

▲ pagrindinis tikslas – tapti šios srities lydere rinkoje.

Ištirdama konkurentus ir žinodama jų silpnąsias puses, aš pasirinkau prekės tobulinimo koncepcija. Savo prekes tobulinsiu siūlydama savo klientams naujausius, madingiausius baldus, kuriuos stengsis įsiūlyti dizaineris – konsultantas. Ji ne tik seks naujoves, bet ir konsultuos klientus, dėl medžiagos, spalvos, kad baldas tiktų kliento norimam būstui.

Kainų politika

Prekės kaina – viena svarbiausiu prekybos marketingo elementų, kaina apibūdina įmonės veiklos rezultatus ir rodo, ar jų piniginį įvertinimą pripažįsta pirkėjas (klientas).

Įsigyjant medžiagas iš tiekėjų atsižvelgiu, kad būtų sumokėta minimali kaina, nes kuo pigiau nupirksiu, tuo didesnį gausiu pelną.

Pirmame pusmetyje įmonė taikys žemesnes nei konkurentų kainas, kad pritrauktų daugiau klientų. Tačiau žemų kainų politika turi ir trūkumų, tai, kad vartotojas gali susidaryti nuomonę, jog mūsų siūlomi baldai yra blogos kokybės. Tačiau išanalizavus prekių (paslaugos) apyvartą po 4 mėnesių prekėms, kurios turi paklausą po truputį bus taikomos aukštesnės kainos.

Nustatyti tinkamą kainą yra labai sunku ir daug pastangų reikalaujantis procesas, nuo kurio priklausys ar įmonė gaus norimą pelną ar ne. Norėdami nustatyti realią pardavimo kainą, aš kaip įmonės savininkė išanalizavau ir:

▲ nustačiau maksimalią žaliavų pirkimo kainą;

▲ įvertinau ir apskaičiavau išlaidas, susijusias su prekės pardavimu;

▲ išanalizavau konkurentų prekes:

▲ nustačiau galutinę prekės kainą.

Mano baldų parduotuvėje „Argintą“, kai kurios baldų kainos sutampa su konkurentų, tačiau daugumos baldų kainos skiriasi. Savo kainas derinsiu su konkurentų kainomis. Esame naujokai versle, todėl neturėsime galimybės mažinti kainų, o jei iškelsime kainas, tai neteksime daug klientų.

Taigi nustatėme atsižvelgdami konkurentų kainas ir norėdami padidinti kuo didesnį pardavimų apimtį.

Prekės kaina priklauso nuo:

1. Prekės savikainos.

2. Paklausos.

3. Konkurentų prekių (paslaugų) kainų.

Manau, kad mūsų siūlomi baldai turės paklausą, jei jų kaina bus nedidesnė ir šiek teik mažesnė už konkurentus. Aš ieškosiu įvairių būdų kaip įsigyti reikiamas baldus kuo mažesne kaina, kad prekės būtų parduodamos mažesne kaina.

Pardavimo strategija

Baldų parduotuvėje bus katalogai iš kurių klientas galės užsisakyti norimus baldus. Klientas galės konsultuotis su dizaineriais – konsultantais. Ji įsiklausiusi į kliento pageidavimus galės parinkti tinkamus baldus.

Reklama ir rėmimas

Kai firma ruošiasi pradėti darbą, svarbu, kad vartotojai gautų kuo daugiau informacijos apie pačią firmą, jos darbo vietą, laiką, siūlomas paslaugas. Dėl to prieš atidarydama baldų parduotuvę „Argintą“ aš išspausdinsiu pranešimus, kurie atspindės būtiną informaciją.

Taip pat prieš pat atidarydama saloną paduosiu skelbimą į:

1. Dienraštį „Sekundę“ vienas kainuos 20 Lt.

2. Dienraštį „Panevėžio balsas“ vienas kainuos 15 Lt.

Kviečiame visus apsilankyti naujoje baldų parduotuvėje
2006m. sausio15d. bus atidaryta nauja baldų parduotuvė Respublikos g. 37 Rokiškyje telefonas pasiteiravimui 863485791
Pastoviai reklamuosime baldų parduotuvę „Argintą“ laikraštyje „Sekundė“ ir „Panevėžio balse“. Skelbimai pirmą mėnesį bus spausdinami 4kartus per savaitę. Didelį vaidmenį firmos prestižui turės iškaba. Ji pritrauks klientus. Ne mažiau svarbi yra ir interjero reklama.

Mano individuali įmonė naudos reklaminį stendą su apšvietimu, prie salono pastatysime reklaminį skydą, kuris parodys, kad yra nauja, nuostabi baldų parduotuvė. Pirmą mėnesį reklamai skirsiu 500 Lt

Reklamos išlaidos per mėnesį

3 lentelė

Eil.

Nr. Išlaidų pavadinimas Mato o

vnt. Kiekis Vieneto kaina Bendra suma

1. Skelbimas laikraštyje

„Sekundė“ cm2 20 kartų 20Lt 400Lt

2. Skelbimas laikraštyje

„Panevėžio balsas“ cm2 20 kartų 15Lt 300 Lt

3. Skrajutės 10 kartų 1 Lt 20 Lt

4 Iš viso: 710 Lt
LAUKO REKLAMA:

4.PREKYBA
4.1 Prekybos proceso aprašymas
Prieš atsidarant firmai gauti leidimai iš šių valstybinių įstaigų:

1. Valstybinės higienos centro;

2. Valstybinės darbo inspekcijos;

3. Valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspekcijos;

4. Valstybinės energetikos inspekcijos.
Parduotuvėje galėsite įsigyti įvairių madingų ir praktiškų baldų. Visa produkcija prekiaujame iš tiekėjų pristatytais baldais. Pasiūloma klientui baldų katalogą, kuriame yra įvairių rūšių baldų arba siūlome išsirinkti iš salės.

. Jeigu salėje nėra kliento pageidaujamos medžiagos ją užsakome.

Medžiagos bus sandėliuojamos tam paskirtoje vietoje, tai yra rekonstruotas pataluose, kuriame laikysime žaliavas.

4.2 Patalpos ir įrengimai
Individuali įmonė „Argintą“ bus įkurta nuosavuose pataluose .Patalpos nuosavos, todėl nebus papildomų išlaidų mokant už nuomą ar kita.

Bendras patalpų plotas 82 m2 iš jų:40 m2 medžiagų salė, 10 m2 – sandėlis žaliavoms laikyti, 28 m 2 – priimamasis, 4 m2 – tualetas.

Prieš atidarant parduotuvę „Argintą“ numatoma atlikti kai kuriuos rekonstrukcinius darbus: iš dviejų patalpų padaryti salę ir sandėlį žaliavoms laikyti, kitos bus skirtas administracijai, o taip pat padaryti atskirą įėjimą. Įėjimas klientams bus iš gatvės pusės.

Be transporto mūsų veikla yra tiesiog neįsivaizduojama. Ekonomiškumo dėlei nuspręsta transportą nusipirkti iš pačių firmos darbuotojų, o ne iš transportą pardavinėjančių firmų. Transportas yra būtinas, kadangi darbuotojai tiesiog yra fiziškai nepajėgūs nusinešti visus reikiamus įrankius bei medžiagas, nes atstumai tiek mieste, tiek užmiesčio vietovėse yra dideli. Transportas padeda taupyti laiką. Paskaičiuota, kad darbuotojas vidutiniškai per dieną gali nuvažiuoti 10 kilometrų miesto ribose ir apie 20 kilometrų užmiestyje. Transportas taip pat atlieka ir reklamos funkciją, nes ketinama reklamuotis ant transporto priemonių dedant firmos ženklą.
Patalpos, transporto priemonės, įrengimai, naudojami firmos veikloje

4 lentelė

Eil.

Nr. Baldai ir įrengimai Kiekis Balansinė

vertė
Nusidėvėjimas per metus

1 Per 1 mėnesį

ss sudėvima suma
 Lt

Nekilnojamas turtas:

1. Pastatai 1 100000 10 10000 833,33

Įrengimai:

2. Kompiuteris 1 1900 20 380 32

3. Spausdintuvas 1 450 20 90 7,50

4. Telefono aparatas 1 180 20 36 3

5. Kasos aparatas 1 480 20 96 8

6. Apsaugos sistema 1 650 20 130 10,80

Baldai:

7. lempos 2 16 10 1,6 0,133

8. Spintos 1 315 20 63 5,25

9. Stalai 1 140 20 28 2,30

10. Šiukšlių dėžės 1 4 10 0,4 0,033

11. Kėdės 4 560 20 112 9,30

12. Spintelės 2 800 20 160 13,30

Iš viso: 105495 20 11097 924.95

4.3 Žaliavos ir tiekėjai

Labai svarbu yra teisingai pasirinkti tiekėjus, kurie labai įtakoja įmonės veiklą, nuo jų priklauso ir veiklos sėkmingumas. Kadangi šiai verslo šakai nereikia didelių sandėliuojamų medžiagų kiekio, tai jos sandėliuojamos tik 1 mėn. į priekį. Tiekėjo darbą atlieka darbų vykdytojas. Taip yra patikimiau, nes firmoje dirbantis darbuotojas yra suinteresuotas atstovauti firmos interesus, tai yra pristatyti kokybiškas medžiagas už priimtiną kainą ir be to nereikia samdyti dar vieno darbuotojo.
Veiklos pradžioje bus įsigyta 280 baldų komplektų., puse jų bus prekybos salėje, o kita dalis bus laikoma sandėlyje. Bus stengiamasi apsisaugoti nuo rizikos prarasti didmenininką numatant jo veiklos pakitimus, kurie atsilieptų mūsų veiklai ( kainų pakėlimas, kitų firmų produkcijos platinimas ir t.t.) Todėl jau turime atsirinkę keletą didmenininkų, kurie galėtų teikti žaliavas parankiausiomis mums sąlygomis tai yra už neaukštą kainą (žemiausia rinkos kaina) ir nedideliais kiekiais, kadangi žaliavos sensta, o negalėdami tiksliai prognozuoti sekančio mėnesio žaliavų poreikių nenorėtume rizikuoti ir pirkti daug žaliavų iš karto. Pasirenkant didmenininkus atsižvelgta į tai, kokios firmos produkciją jie platina.

Šiame versle taip pat svarbus sezoniškumas, kadangi įmonė veiklą pradės žiemą, klientų paprastai padaugėja pavasarį, kai namuose galima pradėti remonto darbus.

Prekybos poreikio apskaičiavimas vienam mėnesiui

6 lentelė

Eil.

Nr. Darbų

apimtis Žaliavų pavadinimas Žaliavų

mato

vnt. Žaliavų kiekis

Suma, lt

Mato

vnt. Visa Per savaitę Visas Vieneto/Lt. Visa

1. vnt. 280 baldai vnt. 70 280 600 168000

Iš viso: 168000

4.4Gamybos savikaina
Prekybos įmonės savikainos apskaičiavimas 1 mėnesiui pateikiama 7 lentelėje.

7 lentelė

Eil.

Nr. Išlaidų pavadinimas Mato vnt. Kiekis per Vieneto kaina Bendra suma per mėn.

Lt. %

1. Prekybos išlaidos 168800

1.1 Prekių pirkimas vnt. 280 600 168000 67,1

1.2 Tiekimo sąnaudos Lt. 800 3,2

2. Veikos sąnaudos 7448.45

2.1. Palūkanos

2.2. Nusidėvėjimas Lt 1 924.95 3,7

2.3. Patalpų nuoma

2.4. Transporto priemonių nuoma

2.5. Administracijos atlyginimai Lt. 2 1000 2000 8

2.6. Darbuotojų atlyginimai Lt. 2 800 1600 6,4

2.7. Socialinis draudimas Lt. 1140 4,6

2.8. Komunalinės sąnaudos:

1. šildymas

2. vanduo karštas

3. vanduo šaltas

Lt.

m3

m3
3

4

170

26

19 0,7

0,1

0,1
2.9. Reklama Lt. 710 2,8

2.10. Telefonas Lt. 250 1

2.11. Raštinės išlaidos Lt. 200 0,8

2.12. Elektros energija kW 350 0,31 108,5 0,4

2.13. Kitos papildomos išlaidos 300 1.2

Visa savikaina 176248

100

Prekių pirkimo išlaidų, savikainos ir pardavimo kainos paskaičiavimas

8 lentelė

Eil. Prekių pavadinimas Mato Kiekis Pirkimas Savikaina Pardavimas

Nr. vnt.

vnt. visos vnt. visų kaina bendra

kaina išlaidos prekių suma

1 baldai vnt 280 600 168000 600 168000 700 196000

Iš viso: 280 168000 168000 196000
Šioje lentelėje nurodoma baldų įsigijimo savikaina, pardavimo kaina ir kiekis, kurį parduotuvė bus įsigijusi veiklos pradžioje. Pelno priedas 30 procentų.

5. VADYBA

5.1 . Savininkai ir valdytoja

Individualiai įmonei „Arginta“ vadovausiu aš, Ana Armakavičiūtė.

Esu energinga, komunikabili, moku bendrauti su žmonėmis, atkakliai siekiu užsibrėžto tikslo, moku aiškiai ir įtaigiai reikšti savo mintis.

Aš, Ana Armakavičiūtė, vadovausiu individualiai įmonei „Arginta“. Priimsiu ir atleisiu darbuotojus, kontroliuosiu jų darbą, tvarkysiu administracinius reikalus, sudarysiu sutartis, tvarkysiu tiekimo sąlygas.

Tarkyčių vis įmonės veiklą.

5.2 Darbuotojai

Norint, kad gerai funkcionuotų įmonė bei būtų vykdoma prekyba reikalingas optimalus darbuotojų skaičius.

Įmonėje dirbs 3 darbuotojai, Dizaineris – konsultantas konsultuos klientus. Buhalterė ves įmonės buhalteriją, išmokės atlyginimus. Pardavėja atsiskaitys su klientais.

Prekyba bus organizuojama viena pamaina. Darbo laikas 800 – 1700.

Darbo užmokesčio lentelė:

9 lentelė

Eil.nr Pareigos

Darbuotojų skaičius Mėnesio atlyginimas Visų darbuotojų atlyg.per metus

Vieno darbuotojo Visų darbuotojų

1. Administracija:

1.1. Savininkė 1 1000 1000 12000

1.2. Buhalterė 1 1000 1000 12000

Viso: 2 2000 2000 24000

Pi soc.draudimui 30% 600 7200

Viso: 2600 31200

2. Prekyba:

2.1. Dizainere-konsultantė 1 900 900 10800

2.2. Pardavėja 1 900 900 10800

Viso: 2 1800 1800 21600

soc.draudimui 30% 540 6480

Viso: 2340

28080
Iš viso: 4940 59280
Visų darbuotojų atlyginimas per mėnesį sudaro 4940 Lt

Per metus atlyginimams išmokėti prireiks 59280 Lt

Pabendravus su kandidatėmis, įmonėje buvo įdarbinta:

1. Rasa Kurtienė, gimusi 1975m. sausio 13 d. Baigusi KTU dizainerio specialybę. Šį darbą dirbusi 6 metus parduotuvėse.

2. Marija Stomienė gimusi 1981m. kovo 28d. Baigusi Vilniaus universitetą . Dirbo 4 m. pardavėja.

5.3 Organizacinė įmonės struktūra

Individuali įmonė – maža, todėl jos valdymas yra sudėtingas. Vadovė, organizuoja visą įmonės darbą. Ji vykdo kontrolę, sudaro sutartis su tiekėjais, tyria rinką, stebi konkurentus, sudaro įmonei strateginius ir veiklos planus.

Dizainerė – konsultantė konsultuos klientus. Buhalterė tvarkys finansinius įmonės reikalus. Pardavėja atsiskaitinės su klientais.

Valdymo schema:
Paveikslas Nr.2 Firmos organizacinė struktūra

6. Rizikos veiksniai
Rizika – neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Praktiškai neįmanoma nuspėti, kada gali įvykti žala, kokio ji bus dydžio ir kokius padarinius ji turės tolesnei ūkinio subjekto veiklai.

Pati verslo galimybė yra kupina nežinios, pačiai reikia rasti atsakymus apie rinkos dydį, kliento poreikius, prekės (paslaugos) gyvavimo rinkoje trukmę, kainas, konkurencijos mąstą, nes jis nuolat kinta. Pirmiausiai reikia apskaičiuoti pasirinktą veiklos sritį, ir verslą organizuoti taip, kad rizika taptų valdoma ir pateisinama.

Šią veiklą veiks ekonominė padėtis šalyje. Sakykime išaugtų prekių kainos, automatiškai pabrangtų veikloje naudojamos žaliavos, o taip pat turėtume pabranginti teikiamas paslaugas tiek, kad padengtų sąnaudas ir duotų pelną. Bet ar sutiks tada vartotojai naudotis paslaugomis? Ar jų skaičius nesumažėtų? O jei sumažėtų, tai kiek? Šiuo atveju tikslinga manyti, kad veikla šiek tiek nukentėtų. Iš vienos pusės aišku, kad jei keliamos kainos, tai keliami ir atlyginimai, bet reikia įvertinti ir psichologinį momentą, kad keliant kainas žmonės piktinasi vyriausybės poelgiu ir ignoruoja atlyginimų pakėlimą, jaučiasi nuskriausti ir dalis jų atsisako teikiamų paslaugų. Taigi dėl šios priežasties manoma, kad būtų prarasta ne daugiau10% klientų. Kur kas daugiau klientų prarastume jei mieste bankrutuotų bent keletas stambių gamyklų ir atsirastų daugiau bedarbių, kurie aišku tikrai atsisakys šios paslaugos. Bet šių ekonominių veiksnių numatyti negalima ir tenka pasikliauti prognozėmis, kurias tenka daryti vertinant dabartinę ekonominę padėtį šalyje. Derėtų įvertinti pasiūlą ir paklausą. Kol kas tiek paklausa, tiek pasiūla yra stabilios ir priklauso tik nuo sezono. Pasiūla didėjant bedarbių skaičiui ( kas dabar pastebima) turėtų padidėti. Taigi numatoma didesnė konkurencija, tačiau neįmanoma numatyti, kokia dalis konkurentų išsilaikys rinkoje. Paklausa galėtų pasikeisti tik tuomet, jei žmonės pradėtų ieškoti ir naudotis alternatyviais sprendimais.

Tuomet svarbiausia rasti pusiausvyrą tarp pelno ir rizikos.

Kiek aš, remdamasi savo išsilavinimu, sumažinsiu savo riziką tiek didesnis bus mano gaunamas pelnas. Esant rizikai, kuri negali būti sumažinta gresia nuostoliai.

7 Finansai

7.1 Reikalingas kapitalas ir jo panaudojimas

11lentelė

Lėšų šaltiniai (Lt) Lėšų panaudojimas (Lt)

1. Nuosavas lėšos

2. Parduodamos akcijos

3. Lizingas

4. Paskola 400000 1. Pastatas

2. Įrengimai

3. Transporto priemonės

4. Baldai

5. Žaliavos 1 mėn.

6. Atsargos

7. Pinigų rezervas

8. Remonto darbai 100000

3660

50000

1835

168000
66505

10000

Iš viso: 400000 Iš viso: 400000
Pinigai reikalingi, kad būtų įsigyta reikalinga įranga verslui, patalpos kuriose būtų galima vystyti verslą, žaliavom, atsargom, baldam, kad būtų atlikti remonto darbai, taip pat pinigų rezervas, kuris naudojamas reklamai ir kitiems mokėjimams.
7.2. BALANSAS Nr. 1 2006 sausio 1d.

TURTAS NUOSAVYBĖ

Ilgalaikis turtas Savininkų nuosavybė 400000

Žemė Paprastastosios akcijos

Pastatai 100000 Nepaskirstytas pelnas

Statiniai Savininkų nuosavybė iš viso: 400000

Įrengimai 3660

Transporto priemonės 50000 Skolintoji nuosavybė

Kitas ilgalaikis turtas 11835 Ilgalaikės skolos

Ilgalaikio turto iš viso: 165495 Trumpalaikės skolos

Įsiskolinimų iš viso:

Trumpalaikis turtas

Atsargos

Žaliavos 168000

Pinigai 66505

Trumpalaikis turtas iš viso: 234505

Visas turtas: 400000 Savininkų ir skolininkų nuosavybės iš viso: 400000

7.3. BALANSAS Nr. 1 2007 gruodžio 31d.

TURTAS NUOSAVYBĖ

Ilgalaikis turtas Savininkų nuosavybė 400000

Žemė Paprastosios akcijos

Pastatai 100000 Nepaskirstytas pelnas 660305,7

Statiniai Savininkų nuosavybė iš viso: 1060305,7

Įrengimai 3660

Transporto priemonės 50000 Skolintoji nuosavybė

Kitas ilgalaikis turtas 11835 Ilgalaikės skolos

Ilgalaikio turto iš viso: 165495 Trumpalaikės skolos

Įsiskolinimų iš viso:

Trumpalaikis turtas

Atsargos

Žaliavos 168000

Pinigai 726810,7

Trumpalaikis turtas iš viso: 894810,7

Visas turtas: 1060305,7 Savininkų ir skolininkų nuosavybės iš viso: 1060305,7

Paaiškinimas. Duomenys lieka beveik tiek patys, tik prisideda išpelno nuostolio lenteles per metus gautas nepaskirstytas pelnas. taigi per metus turtas padidėja.

7.4. Prognozuojama pelno (nuostolio) ataskaita 2007 m.

Eil.

Nr. Išlaidų

pavadinimas 1 mėn. 2 mėn. 3 mėn. 4 mėn. 5 mėn. 6 mėn. 7 mėn. 8 mėn. 9 mėn. 10 mėn. 11 mėn. 12 mėn.

1. Pajamos 19600 210000

315000

210000 238000 238000 238000 252000 238000 238000 266000 238000

1.1. Parduotos produkcijos kiekis 280 300 450 300 340 340 340 360 340 340 380 340

1.2. Produkcijos vnt. kaina 700 700 700 700 700 700 700 700 700 700 700 700

2. Pastovios sąnaudos

2.1. Palūkanos

2.2. Pastatų nusidėvėjimas 833,33 833,33 833,33 833,33 833,33 833,33 833,33 833,33 833,33 833,33 833,33 833,33

2.3. Įrengimų nusidėvėjimas 61,3 61,3 61,3 61,3 61,3 61,3 61,3 61,3 61,3 61,3 61,3 61,3

2.4. Administracijos atlyginimai 2000 2000 2000 2000 2000 2000 2000 2000 2000 2000 2000 2000

2.5. Administr. soc.draud. 600 600 600 600 600 600 600 600 600 600 600 600

2.6. Reklama 710 710 710 710 710 710 710 710 710 710 710 710

2.7. Patalpų nuoma –

2.8. Transporto priem. nuoma –

2.9. Kt. administr. sąnaudos 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300 300

2.10. Raštinės išlaidos 200 200 200 200 200 200 200 200 200 200 200 200

2.11. Telefonas 150 150 150 150 150 150 150 150 150 150 150 150

2.12. Komunalinės sąnaudos 215 215 215 215 215 115 115 100 100 100 100 100

2.13. Patentas –

2.14. Kelių mokestis(0.48) –

2.15. Kt. pastovios išlaidos –

Iš viso pastovių sąnaudų: 5069,63

5069,63

5069,63

5069,63 5069,63

4969.63 4969.63 4954,63 4954,63 4954,63 4954,63 4954,63

3. Kintamos sąnaudos

3.1. Žaliavos 168000 168000 168000 168000 168000 168000 168000 168000 168000 168000 168000 168000

3.2. Darbuotojų atlyginimai 1800 1800 1800 1800 1800 1800 1800 1800 1800 1800 1800 1800

3.3. Darbuotojų soc. draud. 540 540 540 540 540 540 540 540 540 540 540 540

3.4. Transporto išlaidos

3.5. Mech. ekplot. išlaid.

3.6. Elektros energija 108,5 108,5 108,5 108,5 108,5 108,5 108,5 108,5 108,5 108,5 108,5 108,5

3.7. Kuras 100 100 100 100 100 100 100 100 100 100 100 100

3.8. Kt. tiesiog. sąnaudos

Viso kintamų sąnaudų: 170548,5 170548,5 170548,5 170548,5 170548,5 170548,5 170548,5 170548,5 170548,5 170548,5 170548,5 170548,5

4. Bendros sąnaudos 175618,13 175618,13 175618,13 175618,13 175618,13 175518,1 175518,1 175503,1 175503,1 175503,1 175503,1 175503,1

4.1. Paslaugos savikaina 20381,87 37618,1 139381,87 37618,1 62381,87 62481,87 62481,87 76496,9 62496,9 62496,9 90496,9 62496,9

5. Pelnas prieš apmokestinimą 20381,87 37618,1 139381,87 37618,1 62381,87 62481,87 62481,87 76496,9 62496,9 62496,9 90496,9 62496,9

6. Pelno mokestis 15 % 3057,28 5642,72 20907.28 5642,72 9357,28 9372,28 9372,28 11474,53 9374,53 9374,53 13574,53 9374,53

7. Grynasis pelnas 17324,59 31975,38 118474,59 31975,38 53024,59 53109,6 53109,6 65022,4 53122,4 53122,4 76922,4 53122,4

8. Metinės pajamos 660305,7

9. Metinis grynas pelnas 660305,7

7.5. Ekonominiai rodikliai

1.Grynasis pelningumas – tai įmonės grynojo pelno ir visų pardavimų (pajamų) santykis procentais. Jis rodo, kuri pardavimų dalis yra grynasis pelnas, t.y. atspindi įmonės visos veiklos efektyvumą. Kuo didesnė reikšmė, tuo pelningiau dirba įmonė. Jis paskaičiuojamas pagal formulę:

K1 = Pe * 100%

P

Pe – įmonės grynasis pelnas, Lt.

P – pardavimų apimtis (pajamos), Lt.
K1 = 660305,7 * 100% = 393

168000

2.Turto metinė grąža – tai įmonės grynojo pelno ir viso turto santykis procentais. Jis rodo, kiek litų grynojo pelno tenka vienam turto litui, ir atspindi visos įmonės turto naudojimo efektyvumą. Kuo didesnė rodiklio reikšmė, tuo efektyviau naudojamas įmonės turtas. Šis rodiklis paskaičiuojamas pagal formulę:
K2 = Pe * 100%

T
T – įmonė turtas įmonės veiklos pradžioje, Lt.
K2 = 660305,7 * 100% = 399

165495
3.Nenuostolingumo taškas (lūžio taškas):
L = PK

K-Kk
PK – bendra pastovių kaštų suma, Lt.

K – gaminio vieneto kaina, Lt

Kk – gaminio kintami kaštai, Lt

L = 5069,63 = 8,58

600- 9,1

VKK = 2548,5/280= 9,1

2548,5 – kintami kastai

280 – parduotos produkcijos kiekis per mėnesi

Lūžio taškas

LITERATŪROS SĄRAŠAS
1. Pagrindinių reglamentų rinkinys mažoms įmonėms 2003 01 01-2003 06 30. –V., Pačiolis, 2003;

2. B. Leonienė, Verslo pradmenys. -Kaunas, 2001;

3. www.vmi.lt;

4. L. Bubilaitienė, Verslo plano sudarymas, metodiniai nurodymai, Panevėžio kolegija,

Rašykite komentarą

-->