Studijoms.lt

Referatai, konspektai

TV laidos 16-mečių akimis

Autorius: Vilius

Mus domina keli dalykai: kokias laidas, programas žiūri jaunimas ir kodėl?

Apklaususi bendraamžius galiu pateikti faktus:

Merginos dažniausiai žiūri „Maximaniją“, „Nomedą“, „Žinias“, TV3Pagalbą“, „Be Tabu savaitę“, „Tangoramą“, „Simpsonus“. Paklaustos kodėl jos dažniausiai renkasi šias televizijos laidas, merginos atsakė, kad šios laidos yra įdomios savo idėjomis, suteikia žinių ir yra linksmos. Taigi galime daryti išvadą, kad merginas domina informatyvinės, humoristinės ir publicistinės laidos.

Vaikinų skonis šiuo atveju labai skiriasi. Kad ir kaip bebūtų keista, net šeši iš dešimties apklaustųju, žiūri animacinį filmą „Drakonų kova Z“, tačiau išsamiai paaiškinti kodėl, nesugebėjo nė vienas. Taip pat vaikinai domisi tokiomis laidomis kaip „Naujoji Komunikacija“, „Kompiuterija“, mėgsta pasijuokti žiūrėdami humoro laidą „Be proto“, susidomėję seka serialus „Mentai“ bei „Kobra 11“.

Tiek vaikinai, tiek merginos, užsiplieskia azartu žiūrėdami televizijos žaidimus „Kas laimės milijoną“, „Šeši nuliai – milijonas“, taip pat domisi viso pasaulio naujienomis stebėdami „Žinias“ ir nepraleidžia „Didžiojo penktadienio filmo“. Visi draugiškai nusprendė, kad iš televizijos ekrano visiškai pašalinti būtų galima laidą „Atleisk“, melodramas, serialus : „Kleopatra 2525 – Nuotykių ieškotoja“, „Judo žmona“, „Ksena“ bei kitus ir dalį animacinių filmų, tačiau visiškai jų atsisakyti nesutinka.

Dauguma merginų, paklaustos ar jų mėgiamos laidos rodomos joms palankiu laiku, atsakė taip, tačiau vaikinai, mielai sutiktų jų žiūrimas laidas ir filmus nukelti vėlesniam vakarui, kada visi dienos darbai būna užbaigti ir galima ramiai išsitiesti priešais televizorių.

Daugiausia mano apklaustieji šešiolikmečiai televizorių žiūri savaitgaliais, darbo dienomis vakarais, kada neturi popamokinės veiklos ar namų darbų ruošos.

Šešiolikmečiai teigia, kad žiūrėdami laidas, filmus, vis dėl to prie televizoriaus jie praleidžia palyginti nedaug laiko. Ypač vasarą, rudenį, pavasarį, kada oras šiltas ir yra geros sąlygos būti lauke. Tačiau žiemą, ilgais šaltais vakarais, visi mieliau renkasi fote priešais televizorių nei pasivaikščiojimą šaltyje.. Taigi darome išvadą, jog žiemą televizijos žiūrimumas padidėja.

Viską apibendrinus galima sakyti, kad šiuometinė šešiolikmečių karta televizijos žiūri nedaug, turi pakankamai užsiėmimų, būrelių, namų darbų, kurie užima dalį jų laisvalaikio. Kitą laiko dalį jie praleidžia prie interneto, su draugais ir tėvais. Vis dėl to tiek merginos, tiek vaikinai yra patenkinti dabartinės televizijos laidomis, domisi pasaulio naujienomis, humoru ir nemėgsta tuščiai laiko švaistyti žiūrėdami melodramas. Ateities televiziją kiekvienas įsivaizduoja savaip, sudarydamas sau palankias programas su įdomiomis laidomis ir filmais, su svarbiausia sąlyga, kad televizijos žiūrėjimas nebūtų nuobodus..

Rašykite komentarą

-->