Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Tragedija

Autorius: Laurynas

Tragedija gali būti graži!
Gražus – nebūtinai sėkmingai pasibaigęs įvykis. Teigdami, jog graudūs, bei tragiški atsitikimai ar istorijos negali būti gražios, esame neteisūs.

Tragedija – kūrinys apie nelaime, mirtį, bei nusivylimą. Kartais liūdesys mus pakyli, sustiprina ir padeda toliau gyventi, mokytis iš savo seniau padarytų klaidų. Gyvenime būna ir pakilimų, ir nuosmukių. Tragiškiems įvykiams stengiamasi užkirsti kelią, tačiau ne visada pasiseka.

Gelbėtojai – žmonės kurie kas dieną rizikuoja savo gyvybėmis vardan nepažystamų, į bėdą patekusių žmonių. Jie patiria didelę psichologinę įtampą. Gelbėtojai ekstremaliose situacijose labai greitai turi nuspręsti kaip elgtis vienu ar kitu atveju, nuo to priklauso žmonių gyvybės. Kai kurie po skaudžios nelaimės, tragedijos puola į depresiją, o stipresnės dvasinės pusiausviros žmonės sustiprėja. Deja kartais gelbėtojai gelbėdami kitus žūna patys. Žmogaus gedi artimieji, kurie žino kad jis didvyriškai pasiaukojo. Tragedija įgauna naujas, gražesnes spalvas, kuriomis labai mėgsta ,,žaisti“ menininkai.

Didžio menininko Viljamo Šekspyro tragedija ,,Romeo ir Džiulijeta“ nemirtinga visų laikų istorija, jaudinanti kiekvieną, sukelianti pasigėrėjimą taurios meilės pasiaukojimu ir dvasingumu, įkvepianti grožiui ir gėriui.

Visų tragiškų įvykių neįmanoma išvengti. Potvyniai, gaisrai, autoavarijos, teroro išpuoliai, įvairios ligos, narkotikai, žmonių nesutarimai, tačiau šiose baisybėse vis dėl to galima įžvelgti Grožį…

Rašykite komentarą

-->