Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Tiesioginio debeto paslauga

Autorius: Algimantas

Tiesioginis debetas – tai atsiskaitymas už suteiktas paslaugas automatiškai nuskaitant sumą pateiktą sąskaitoje nuo mokėtojo atsiskaitomosios arba kortelinės sąskaitos ir pervedant į paslaugas teikėjo sąskaitą.

Paslauga realizuotą sekančiai:

1. Mokėtojas pasirašo tiesioginio debeto nurodymą ir leidžia debetuoti sąskaitą pagal siunčiamus tiesioginio debeto reikalavimus.

2. Atėjus mokėjimo terminui atitinkama suma nurašoma nuo mokėtojo atsiskaitomosios sąskaitos ar mokėjimo kortelės ir pervedama paslaugos teikėjui.

Šio referato tikslas yra smulkiau išsiaiškinti kas yra tiesioginio debeto paslauga Lietuvos bankų vartotojams, kam ši paslauga yra teikiama, kokie paslaugos privalumai ir trūkumai, už kokias paslaugas galime atsiskaityti tiesioginiu debetu ir kuriuose bankuose yra teikiama ši paslauga.

Norėdami išsamiai pateikti šią paslaugą šiame referate naudosimės priedu Nr. 1.
Tiesioginio debeto paslauga Lietuvos bankų vartotojams

Tiesioginio debeto paslauga yra puiki paslaugas ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių bankų vartotojams.

Tiesioginiu debetu galima atsiskaityti už lizingą, draudimą, perkamus daiktus ar prekes, spaudos prenumeratą, kabelinę televiziją ir internetą, telekomunikacijų paslaugas, komunalinės paslaugas, apsaugos paslaugas.

Tiesioginio debeto paslaugą teikia „Hanza – LTB“. „Sampo“, „Vilniaus bankas“, „Šiaulių bankas“, „Nord/LB“, „Ūkio bankas“ ir „Snoras“ bankai.

Kas gali naudotis šia paslauga

Tiesioginio debeto paslauga yra teikiama privatiems ir verslo klientams, kurie turi atsidarę sąskaitą banke, kuriame norėtų naudotis šia paslauga. Šia paslauga gali naudotis privatūs ir verslo klientai.

PRIVATIEMS KLIENTAMS

Privatūs asmenys norėdami naudotis tiesioginio debeto paslauga turėtų:

• Sužinoti ar įmonė, su kuria nori atsiskaityti, yra sudariusi su banku tiesioginio debeto sutartį. Daugelis populiarias (telekomunikacijų, mobiliojo ryšio, draudimo, spaudos prenumeratos ir kt.) paslaugas teikiančių įmonių tokias sutartis turi.

• Pateikti įmonei ar bankui sutikimą mokėti pagal debeto pavedimus. Sutikimas, priimtas įmonėje, gali būti sutarties dalis arba blankas. Banke priimamas sutikimas yra standartinės formos.

• Jei sutikimą užpildėte įmonėje, įmonė persiųs jūsų sutikimo duomenis bankui.

• Pagal įmonės pateiktus debeto pavedimus bankas nurašys iš jūsų sąskaitos įmonės nurodytas sumas ir perves lėšas į įmonės sąskaitą.

Svarbu: tiesioginiu debetu bankas gali pervesti lėšas tik tada, jei yra jūsų sutikimas, ir tik iš jūsų banko arba mokėjimo kortelės sąskaitos banke ir jei pavedimo suma neviršija jūsų nurodyto sumos limito. Pakeisti arba anuliuoti tiesioginio debeto sąlygas galite ten, kur priimami sutikimai.

• Jei jūsų sąskaitoje nepakanka lėšų, bankas negali mokėti pagal debeto pavedimą ir praneša apie tai įmonei.

Tiesioginiu debetu patogu atsiskaityti už įvairias paslaugas: telekomunikacijų, mobiliojo ryšio, draudimo, spaudos prenumeratos ir kt.

VERSLO KLIENTAMS

Verslo klientai norėdami sudaryti tiesioginio debeto paslauga turėtų žinoti, kaip tai vykdoma:

• Įmonė ir bankas sudaro tiesioginio debeto sutartį dėl lėšų nurašymo iš banke sąskaitas turinčių mokėtojų (privačių ir verslo klientų) sąskaitų ir pervedimo į banke esančią įmonės (gavėjo) sąskaitą. Sutartyje nurodoma sutikimo priėmimo vieta (gali būti tik banke ar tik įmonėje, ar abiejose).

Puslapiai: 1 2 3 4 5

Rašykite komentarą

-->