Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Televizijos laidų populiarumas tarp jaunimo

Autorius: Darius

Šiandieninis jaunimas didžiąją laiko dalį praleidžia prie televizoriaus ekranų. Mano nuomone, labiausiai žiūrimos merginų laidos yra „Nomeda“, „TV Pagalba“, „Be Tabu savaitė“, „Labirintai“, „Myli-nemyli“. Populiariausios laidos tarp jaunuolių: „Komanda“, „Nomeda“, TV Pagalba“, „Euroliga“, „Kompiuterija“, „NKTV“. Šios laidos nėra skirtos konkrečiai jaunimui, bet jos labiausiai atitinka šešiolikmečio poreikius. Šiose laidose nagrinėjamos jaunimo temos, jiems rūpimi klausimai. Jaunimas žiūri ir animacinius filmukus. Merginoms labiausiai patinka „Simpsonai“, kuris nėra nei kovinis, nei žiauraus siužeto, o tiesiog apie Simpsonų šeiminėlės gyvenimą. O vaikinai mėgsta pažiūrėti „Dragonball Z“, kuris populiarus visame pasaulyje savo kovomis ir žanru, kurio nesupranta suaugusieji.

Tėvai dažnai nesupranta jaunimo žiūrimų laidų, nes jie mano, kad ten per daug smurto bei kitokių blogybių. Jie mano, kad tai gali įtakoti vaikų charakterio bruožų. Šiuolaikiniai filmukai neduoda tinkamos naudos vaiko asmenybės formavimui. Jų nuomone, filmukai yra nekokybiški, neatitinka šiuolaikinės pasaulėžiūros.

Na, o jaunuoliai televizorių žiūri vien iš neturėjimo ką veikti. Paklausti, kada dažniausiai žiūri televizorių, jie atsakė: „Dažniausiai tv žiūriu, kai rodo geras laidas ir kai yra laisvo laiko“. Apklausdamas jaunuolius susidariau savo nuomonę: „Daugiausia televizorių žiūri pirmadienį, antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį, nes tomis dienomis rodomos įdomios laidos. Televizoriaus beveik nežiūri sekmadienį, nes tada dažniausiai susitinka su draugais arba leidžia laiką su šeima“.

Dabar atsakysiu, kokiomis laidomis aš domiuosi! Mane labiausiai domina laidos, kuriose galima sužinoti naujos informacijos apie kompiuterius, naujausius pasaulyje vykstančius įvykius, sporto naujienas bei kriminalus. Mano mėgstamiausi kanalai – „TV3“ ir „LNK“. Nepraleidžiu progos pasižiūrėti ir įvairių vaidybinių filmų. Neseniai žiūrėjau filmą „Titanikas“ apie tragišką likimą ir romantišką meilę. Jaunimui meilės tema yra aktuali.

Televizorius mano gyvenime vaidina didelį vaidmenį. Kaip ir visi jaunuoliai, žiūriu kai tik turiu laisvesnio laiko. Nors galiu pasakyti, kad televizorių žiūri ir kiti mano šeimos nariai. Tėvai dažniausiai žiūri „Žinias“. Gautą informaciją aptariame drauge, pasidalijame nuomonėmis, maloniai pabendraujame. Be televizoriaus negalėčiau gyventi pilnaverčio gyvenimo.

Norėčiau, kad televizijos laidos būtų įdomesnės, jose būtų kuo mažiau reklamos. Kalbant apie reklamas, galiu pasakyti, kad jos jaunimui nereikalingos. Tai tik reklaminė apgaulė, iš jos jokios naudos. Aš jomis visai nesidomiu.

Tikėkime, kad televizija ateityje bus ne tik naudinga, bet ir reikalinga žmonių gyvenime. To ir linkėčiau!

Rašykite komentarą

-->