Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Skyrybos

Autorius: Ignas

Turinys


Turinys…………………………………………………..1

Įvadas……………………………………………………2

Literatūros apžvalga……………………………………..3

Ką išsiskyrimas reiškia vaikams?………………………..5

Dažniausiai pasitaikančios vaikų problemos…………….6

Anketa……………………………………………………7

Grafikai ir jų analizė……………………………………..8


Išvados…………………………………………………..12

Įvadas

Šeima pagrįstai vadinama svarbiausia visuomenės ląstele. Tenkindama asmenybės poreikius, ji vykdo pačią unikaliausią, pačią vertingiausią reprodukcijos funkciją – atkuria patį žmogų, pratęsia žmonių giminę. Gyvenant šeimoje, geriau išsaugoma sveikata, juntama egzistavimo pilnatvė, labiau atsiskleidžia žmogaus sugebėjimai ir galimybės.

Tačiau santuokos ir šeimos santykių vystymosi procesai sudėtingi ir nevienareikšmiai. Daugelio žmonių sąmonėje šeima dar nevaidina to gyvybiškai svarbaus vaidmens, kuris jai tenka tikrovėje, ji nevertinama taip, kaip turėtų būti vertinama. Dėl to dažnai žmonės nemoka, o kartais ir nenori rimtai kurti ir saugoti savo šeimos, savo santuokinės laimės.

Po ištuokos pilna šeima tampa nepilna, suduodamas skaudus smūgis vaikams. Bet kokio amžiaus vaikams tėvų ištuoka – sunki psichinė trauma, kurios pasekmes jie gali jausti labai ilgai, kartais visą gyvenimą. Nervingi vaikai – nuolatiniai psichoneurologų pacientai, vaikai, kurie mokykloje blogai mokosi, pagaliau blogo elgesio vaikai, teisėtvarkos pažeidėjai – tai dažniausiai vaikai, kurie auga nepilnose šeimose. Jie labai brangiai moka už tėvų klaidas, už jų nemokėjimą sutartinai drauge gyventi.

Tėvai turėtų atsiminti, kad vaikas – ne baldas, be kurio nepatogu, bet galima išsiversti. Juose- jų kūnas ir kraujas, juose įsikūnijusi jų fizinė ir dvasinė esybė, jų jaunystė ir geri jausmai. Vaikas sutvirtina tėvo ir motinos sąjungą, apvalo jų santykius nuo įvairių neigiamų nusiteikimų ir paklydimų, apsaugo juos nuo barnių ir nesusipratimų.

Vaikui, kaip ir tėvams, reikia tvirtos šeimos, nes nelaimingoje šeimoje jis negali būti laimingas.

Šio tyrimo tikslas išsiaiškinti kaip jaučiasi vaikai , kurių tėvai išsiskyrę ir kaip jiems galima padėti.

Literatūros apžvalga

Lietuvoje yra maždaug 1 milijonas 20 tūkstančių šeimų- tai tiek pat mažų bendrijų, kuriose nuolat drauge gyvena bent du žmonės. Niekas netyrė, kiek iš jų save laiko laimingomis, kiek iš viso save laiko šeimomis. Tačiau ištuokų skaičius, kai kasmet išsituokia apie 13 tūkstančių šeimų, verčia kai ką numanyti. Iš to, rodos, didelio skaičiaus-1 milijono 20 tūkstančių net:

20 % Lietuvos vaikų auga nepilnose šeimose;

apie 15 tūkstančių vaikų gyvena tik su motina;

apie 10 tūkstančių vaikų gyvena tik su tėvu;

apie 20 tūkstančių vaikų auga šeimose be tėvo ir be motinos…

Vaikas kaip dažniausiai būna, lieka su motina. Ne visos moterys šioje situacijoje turi tiek išmintingos kantrybės ir ištvermės, kad neapkartintų vaiko gyvenimo savo sielvartu. Po skyrybų daugelis moterų vaiką dažnai vadina našlaičiu, nuteikia jį prieš tėvą, tvirtina, kad pastarasis jiems dabar esąs nereikalingas, kad jie ir be jo puikiausiai išsiversią. Jos mano, kad gerai elgiasi. O iš tikrųjų jos griauna vaiko gyvenimo atramą, komplikuoja jo auklėjimą.

Puslapiai: 1 2 3 4

Rašykite komentarą

-->