Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Savianalizė

Autorius: Dominykas

galvojau, ką pradžiai parašius. Net kelių grupiokų klausiau patarimo, o gal geriau pasakius suflerio. Tačiau gavusi patarimų, tokių, kurių aš nenoriu naudoti, pradėsiu be didėlės įžangos save analizuoti.

Temperamentas – tai pastovios asmenybės psichikos sąvybės pasireiškiančios psichiniu reiškinių pastovumu, tempu, intensyvumu.

Kartais uždavus man klausima, kas aš tokia(sangvinikas, cholerikas ir pan…) nežinodavau, ką atsakyti, tad buvau laimiga galėdama šiek tiek labiau suprasti apie save ir kas“per paukštis esu“. Taigi internete susiradau puslapį, kuriame galima išsiaiškinti kokio temperamento tipo esi. Atlikusi jį gavau rezultatus:


Sangvinikas 55% (dominuoja)

Cholerikas 20% (tipas silpnai išreikštas)

Flegmatikas 15% (tipas silpnai išreikštas)

Melancholikas 10% (tipas nesiskaito)

Radusi kiekvieno apibūdinimą, lengvai galėjau pastebėti, man labiausiai tinkamą. Taigi sangvinikas- labai energingas, emocijos kyla labai greitai ir išoriškai parodomos, nepastovus, ilgai nelaiko tos skriaudos, paviršutiniškas, neįsigilina į savo darbą, būdinga nuotaikų kaita, dėmesys savo išorei, be problemų užmezga naujus santykius, linksmas, draugiškas, kupinas idėjų, optimistas, dėmesys į vidinį pasaulį minimalus, begalo išsiblaškęs, nepakenčia pastovumo ir monotoniškumo, reikia naujovių, išbandymų, svarbu komplimentai, gerai sugyvena su kitais, linkęs padėti, negali pakęsti vienatvės. Daugmaž viskas yra taikoma ir man, kas pasakyta apie šį temperamento tipą, tačiau punktas, kad dėmesys į vidinį pasaulį yra minimalus, man labai nepatinka. Kadangi, stengiuosi būti pati sau psichologė. Dažnai išsinarplioju įvykius, kurie mane privedė prie vienokios ar kitokios įvykių baigties. Taip pat dažnai, savo patirtį, turiu omeny, vidinę savo būseną, stengiuosi pastebėti draugų rate. Ir jei matau, kad kažkam yra blogai dėl vienokios ar kitokios priežasties su kuria buvau pati susidurusi, greit randu, savo darytų veiksmų eigą galvoje, ir siūlau padėti paklausius mano patarimo ar bent jau atsižvelgiant į jį. Taip pat nepasakyčiau, kad man reiktų daug komplimentų. Man geriau pačiai juos sakyti, nei girdėti. Dažnai netaip suprantu komplimentus kaip derėtų, ir jie kartais gali būti mano nuotaikos pasikeitimo priežastimi. Kadangi esu ganėtinai savikritiška, ir tikrai turiu kompleksų, kuriuos laikui bėgant baigiu prarasti, tačiau visvien, komplimentai neretai primena apie mano minusus, kurių komplimentų sakytojai gal net nepastebi. O dėl nepastovumo ir negalėjimo monotoniškai gyventi, tai gryna tiesa. Linkusi daryti net ir sudėtingesnius darbus, kad tik nereiktų vieno ir to paties daryti daugiau nei 10 kartų.

Atlikusi H.Eysench‘o testą apie sužinojau daug tiesos, nors kai kuriuos dalikus pati nuo savęs bandžiau nuslėpti. Pirmiausia išsiaikinikime kokius rezultatus aš pasiekiau atlikdama šį testą. Taigi, pirmasis vertinimas buvo žmogaus tipas. Surinkusi 18 balų paaiškėjo, jog esu ekstravertė.(atviras kietiems, likęs kreipti demėsį į išorės įvykius, linkęs bendrauti, yra komunikabilus. Mėgsta kompanijas, triukšmingą aplinką, nemėgsta vienatvės, jaučia potraukį naujiems įspūdžiams, nemėgsta skaityti knygų, informaciją gauti likęs bendraudamas, mėgsta rizikuoti, dažnai veikia priklausomai nuo nuotaikos, yra impulsyvus, veikia dažnai neapgalvotai, kalba ir veikia greitai, pasitiki savimi, greitai įsikarščiuojantis, įsiplieskiantis, nerųpestingas, nuolaidus, užsiima keliais darbais vienu metu, siekia dėmesio sau, nepatinka griežta tvarka) Tai aš apie save jau buvau girdėjusi iš mane supančių žmonių, tad tai nebuvo kažkokia didžiulė naujiena. Mat, kartais, žmonėms galiu duoti daug daugiau, nei man pačiai

Puslapiai: 1 2 3 4 5 6

Rašykite komentarą

-->