Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Prancūzija

Autorius: Gabrielė

Plotas: 551 000 km2

Gyventojai: 60,185,000, iš jų 58,518,395 pačioje Prancūzijoje

(7.4% ne prancūzai)

22 regionai, 96 apskritys pačioje Prancūzijoje žemyne, 5 kitur

Didieji miestai ir gyventojų skaičius: Paryžius – 9.644 mil., Marselis – 1.349 mil., Lionas – 1.348 mil., LilLe – 1.000 mil.

Teisinė informacija

Teisė balsuoti nuo 18 metų. Privalomas mokyklos lankymas iki 16 metų.

Vairuotojo pažymėjimas (lengvasis automobilis, sunkvežimis, motociklas) išduodamas asmenims virš 18 m.


Greičio ribojimas: 50 km/val. mieste, 90 km/val. už miesto ribų ir 130 km/val. autostradoje (110 km/val. nepalankiu oru). Leistina alkoholio norma vairuojant – 0.50 gramų litre kraujo. Privaloma segėti saugos diržus automobilio priekyje ir gale. Šalmas yra privalomas važiuojant motociklu.

Bankai ir parduotuvės

Bankai paprastai dirba nuo 9 iki 17 val. nuo pirmadienio iki penktadienio (mažesniuose miesteliuose bankai gali dirbti su pertrauka nuo 12 iki 14 val.) Kai kurie bankai dirba ir šeštadieniais.

Bankų kortelės labai plačiai naudojamos. Bankų korteles galim naudoti apsiperkant, bankomatuose imant grynuosius, naudojantis telefonu automatu ar automatais mašinų stovėjimo aikštelėse.

Parduotuvės paprastai dirba nuo 9 iki 12 val. ir nuo 14 iki 19 val. pirmadieniais – šeštadieniais. Dideliuose miestuose parduotuvės dirba be pietų pertraukos. Supermarketai dirba iki 20 val., o didžiuosiuose miestuose iki 22 val. Dauguma parduotuvių sekmadieniais nedirba (išskyrus maisto).

Transportas

Keliai ir geležinkeliai gerai išvystyti. Stotyse galite įsigyti bilietus (specialios mašinos) prieš įsėdant į traukinį. Naudojantis greituoju traukiniu T.G.V. bilietą reikia užsisakyti. Galioja įvairios važinėjimo viešuoju transportu nuolaidos – plačiau apie tai galite rasti internete adresu http://www.sncf.fr.

Viešasis transportas miestuose taip pat gerai išvystytas. Daugumoje didžiųjų miestuose yra metro ar tramvajai, o taip pat autobusai ir vietos traukiniai. Galima įsigyti savaitinį ar mėnesinį bilietą.

Telefonas

Prancūzijoje telefono numeriai yra dešimtženkliai. Į Prancūziją iš užsienio galima paskambinti renkant tarptautinį kodą 33, o ne pirmą telefono numerį, kuris paprastai būna 0,5 ar 7, tada 9 likusius telefono numerius. Iš Prancūzijos į užsienio valstybes galima skambinti iš pradžių renkant 00.

ĮVAŽIAVIMAS IR GYVENIMAS PRANCŪZIJOJE

Gyvūnai

Informaciją apie naminių gyvūnų gabenimą į Prancūziją galite rasti avialinijų ir kelionių agentūrose. Yra numatyti bendri reikalavimai (privaloma vakcinacija nuo pasiutligės, kartais karantinas ir pan.).

Katės ir šunys turėtų būti pažymėti. Lauke šunys gali būti vedžiojami su pavadėliu ir antsnukiu. „Pitbuliai“ kai kuriuose regionuose yra draudžiami.

Apgyvendinimas

Gyvenamo būsto kainos skiriasi priklausomai nuo vietos. Kainos didesnės Paryžiuje ir kituose dideliuose miestuose. Išsinuomoti būstą galima naudojantis nekilnojamo turto agentūrų paslaugomis, taip pat galite duoti skelbimą į vietinius laikraščius.

Paprastai nuomos sutartis yra sudaroma trim metams, vėliau sutartis gali būti tęsiama. Sutartį galima nutraukti nepasibaigus terminui jei yra asmeninių ar verslo priežasčių. Įspėjimo terminas – 3 mėnesiai nuomininkui (1 mėnuo jei nuomininkas perkeliamas dirbti į kitą vietą). Įmoka jei nuomininkas palieka nuomojamą būstą paprastai yra lygi 2 mėnesių nuomos mokesčiui.

Puslapiai: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Rašykite komentarą

-->