Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Pokeris

Autorius: Valdemaras

Pirmą kartą pokeris paminėtas pirmojoje XIX a pusėje amerikietiškuose šaltiniuose. Tais laikais įvairūs pokerio lošimai turėjo pavadinimus “viski pokeris”, “džinas pokeris”, “romas pokeris”. Ši alkoholinė pokerio specifikacija, ko gero, paaiškinama pigių salūnų, kur šie pokerio variantai buvo lošiami, atmosfera. Džinas, viskis ir romas pokerio variacijose palaipsniui susivienijo į vieną pavadinimą “džinas remik”. Terminas “remik” tapo apibendrinančiu pavadinimu visai plejadai kortų lošimo, kurių esmę sudaro tam tikrų kombinacijų rinkimas ir paskelbimas.

Dėl pokerio pradininkų ir paties pavadinimo kilmės egzistuoja daugybė nuomonių. Viena jų, jog pokeris kilęs iš senovinio vokiško lošimo “pochšpilis”. Lošimas turėjo derybinio atspalvio. Kai pasuojantis lošėjas mesdavo kortas, sakydavo: “Ich poche” (aš pasuoju). Neapsieita ir be blefo elementų.
Visai įtikėtina, jog pokerio pavadinimas yra kilęs nuo prancūziško žodžio, kuris reiškia “kišenė”. Ieškantys prancūziškų lošimo kilimo šaknų įtikinėja, jog šis kilęs iš XVIII a “poku” žaidimo.
Tačiau istorikų manymu, šis lošimas nuo pat pradžių išplito tarp amerikiečių kalinių, ir jo pavadinimas sietinas su tardyme naudojamu terminu “poke” (pouk) – ištraukti piniginę.
Šiuo metu pokeris tikriausiai pats populiariausias lošimas pasaulyje. Pokerio taisyklės iš pradžių labai lengvai perprantamos, o po to galima manipuliuoti kombinacijų ir situacijų įvairove. Azartiškesnius lošėjus pokeris patraukia neišsemiamomis galimybėmis tikimybių teoriją panaudoti savo naudai.

TAISYKLĖS

OAZĖS ŽIRGYNO POKERIS (OASIS STUD POKER)
Tai kortų lošimas tarp krupjė ir lošėjo. Lošimui naudojama 52 kortų malka.

Kiekvienas lošėjas deda vertinius žetonus ant statymams skirtos vietos ir gauna 5 užverstas kortas. Krupjė taip pat gauna 5 kortas iš kurių paskutinė atverčiama. Lošėjas pažiūrėjęs savo kortas ir priklausomai nuo kortų derinio nusprendžia – dalyvauti lošime ar ne. Norint dalyvauti reikia padaryti antrą statymą (dvigubai didesnį už pirmą) ir padėti kortas ant stalo. Nenorintis dalyvauti lošime lošėjas padeda kortas ant stalo, kurias paima krupjė, statymą lošėjas praranda. Kiekvienas lošėjas gali pakeisti 1 kortą, sumokėjęs už keičiamą kortą sumą, lygią pradiniam statymui. Lošėjas, norintis pakeisti kortą, turi padėti ją priešais save ant stalo, uždėdamas ant keičiamos kortos reikiamą sumą. Krupjė patikrina padėtą keitimui statymą ir nuo malkos viršaus duoda lošėjui 1 kortą.
Visiems lošėjams baigus daryti statymus, krupjė atverčia savo kortas ir lygina su lošėjų turimais kortų deriniais. Laimi lošėjas, kurio kortų derinys didesnis už krupjė. Krupjė atvertus savo kortas lošimas įvyksta tik tada, kai jis turi bent vieną išvardintų kortų derinių. Neturėdamas tokių derinių krupjė išmoka statymus 1 prie 1. Jeigu lošimas įvyko, tai visi statymai laimi arba pralaimi, remiantis žaidimo C.S.P. taisyklėmis.
Elgesio taisyklės. Lošiant pokerį galioja bendrosios kazino “Nesė” elgesio taisyklės. Taip pat lošėjas privalo lošti pagal anksčiau išvardintas pokerio lošimo taisykles. Lošiant pokerį draudžiama:

• rodyti savo kortas kitiems lošėjams;

• žymėti ir gadinti kortas;

• aptarinėti gautus kortų derinius su kitais lošėjais;

Puslapiai: 1 2 3

Rašykite komentarą

-->