Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Paauglystę ne vienas išgyvename sunkiai ir audringai

Autorius: Aistė


Vaiko problemos analizė

1) Vaikas apie kurį eina kalba yra 11 metų berniukas.

2) Vaiko problema būtų nesaugus prieraišumas prie mamos, bijojimas likti vienam.

3) Šitą problemą prasidėjo turbūt kai vaikui buvo 1-2 metai.. Jau nuo pat mažų dienų jį buvo neįmanoma atplėšt nuo mamos. Dar būdamas visai mažas tik motinai pasakius kad jinai nori išeiti jis „prilipdavo“ prie motinos nenorįs jos paleisti, o jei jį išeidavo smarkiai verkdavo, jam netgi prasidėdavo isterijos. Buvo situacija, vaikui buvo kažkur 6 metai, kai motinai reikėjo skubiai penkiolikoms minutėms išeiti, o jis nenorėjo likti namuose, nors motina specialiai pakvietė vaiko prosenele su juo pabūt, vaikas vis tiek prašėsi kartu, motina prašė likti, sakė kad greitai grįš, bet vaikas siaubingai apsiverkė, todėl motina nusprendė dėl jo likti. Jis labai retai lieka pas senelius, nors jam ten yra daromos visos sąlygos. Jis prabūna ten pora valandų ir jau prašosi namo.


Mama jau nuo mažų dienų nepaleisdavo nuo rankų vaiką. Ji negalėjo eiti dirbti, nes vaikas nenorėjo eiti į darželį arba likti su seneliais.

Dabar irgi jis niekada nelieka vienas namuose. Dėl kokios priežasties jis bijo likti vienas namuose iš pradžių nesakydavo, bet po to pasakė mamai , kad bijo kad mama gali negrįžti, ir kad prisimena jog viena karta mama su tėvu išėjo į gimtadienį ir žadėjo greit grįžti palikę jį su prosenelę, jis nuėjo miegoti jų taip ir nesulaukęs (bet tas įvykis buvo labai senai, neaišku kodėl jis jį paminėjo).

Jis ir dabar nieko nedaro vienas pvz. nedaro vienas pamokų, jis daro juos su motinos pagalba.

Vaikas niekada neeina miegoti vienas, prieš miegą su juo visada turi pasėdėti motiną. Taip pat jam paliekamas kambary nakčiai katinas, nors vaikui dėl jo alergija. Jis nenori miegoti be katino ir motina jam nusileidžia.

4) Vaiko ir jo šeimos gyvenimo aprašymas: berniukui 11 metų. Šeimoje jis yra vienintelis vaikas. Vaikas buvo laukiamas ir ilgai planuotas, su savo gimimu atnešęs daug džiaugsmo visai giminei. Ypač seneliai, proseneliai laukė anūko, nes giminėje vien anūkės. Gyvena mieste, kur lanko mokyklą, atostogas praleidžia visuomet su tėvais : prie jūros arba senelių sode. Kai vaikui buvo vieneri metai tėvas buvo išvažiavęs dirbti į užsienį. Jis ten prabuvo 2 metus. Iki 5 metų augo namuose su motina. Vėliau lankė dviejus metus vaikų darželį. Dabar lanko lenkų mokyklą, nors tėvai kalbasi tarpusavy rusiškai. Motina puikiai šneka lenkiškai. Prieš einant į pirmą klasę motina daug užsiiminėdavo su savo vaiku. Jis jau atėjus į pirmą klasę mokėjo skaičiavimo pagrindus ir abėcėlę. Dabar jis eina į 3 klase ir su mokslu problemų mažai, mokytis jam sekasi. Namų darbus jis daro kartu su mama, kuri jam labai padeda. Pastaruoju metu vaiko laisvalaikis visiškai užimtas. Jis vaikšto į muzikos mokyklą, į baseiną ir į karate būrelį. Draugų turi mažai (kaip mokykloje, taip ir už mokyklos ribų), po mokyklos ne su kuo nesusitinka, visą laiką praleidžia namie arba būreliuose, mėgsta būti vienas (neskaitant šeimos narių, o ypač mamos). Vaikas beveik visai nebendrauja su bendraamžiais. Vaikas turi didelį baltą katiną, su kuriuo labai mėgsta žaist, jie yra geriausi draugai.

5) Gyvenimo sąlygos: vaikas kartu su šeima, motina ir tėvu, gyvena dviejų kambarių bute, turi savo kambarį, rašomąjį stalą, lovą. Vaikas turi labai daug žaislų, kompiuterį( kurį jis gana lengvai išsiprašė iš tėvų) ,gali laisvai žiūrėti televizorių. Turi kuo apsirengti ir ką pavalgyti. Visą laiką gauna to ko užsinori, visi nauji žaislai visada pas jį buvo. Tėvas gerai uždirba ir to pakanka, kad išlaikyti visą šeimą. Motina nedirba, darbuojasi namų ūkyje. Dar kartu gyvena didelis baltas katinas, kuriuo išlaikymas irgi nemažai kainuoja.

Puslapiai: 1 2 3 4 5

Rašykite komentarą

-->