Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Naujosios ekonomikos imperatyvai

Autorius: Danielius

Naujosios ekonomikos imperatyvai

Naujosios ekonomikos sąlygos

Tūkstantmečių sandūroje niekas nebeabejoja, kad informacija bei jos vadyba verslo paradigmose vaidina esminį vaidmenį. Iki postindustrinės – informacinės revoliucijos XX a. antrojoje pusėje bene visose gyvenimo srityse tvyravo informacijos deficitas, tačiau dabar situacija visiškai pasikeitusi – socialiniame gyvenime ir ypač verslo sektoriuose tvyro visiškas informacijos perteklius, specialistų dar vadinamas ‘tobulu informacijos chaosu’.

Tokioje aplinkoje organizacijos nuolat keičiasi, transformuojasi, taikosi prie pastoviai kintančios aplinkos, kitaip bus priverstos palikti itin dinamišką naująją ekonomiką. Pastaroji pagrįsta informacinėmis technologijomis ir telekomunikacijoms, kurios ir įgalina tą pastovųjį ‘informacinį chaosą’. Organizacijai tampa gyvybiškai svarbu ne tik informacijos jūroje atsirinkti jai būtiną informaciją, tačiau ir ją pritaikyti efektyviausiu būdu bei veikti itin greitai – reakcija į pokyčius ir naują informaciją šiandien vaidina kaip niekada svarbų vaidmenį. Gebėjimas pasinaudoti informacija ar idėja suteikia organizacijai privalumą rinkoje, ji nebegali dirbti ritmiškai, tolygiai, preciziškai planuojant keliems metams į priekį, nes tai nesuderinama su kasdien skirtingu taktu pusluojančia rinka.

Apskritai organizacija tampa komunikacijos tinklų visuma, kurie kuria pačios organizacijos infrastruktūrą. Dekonstrukcijos procese keičiasi pati vadyba, o organizacijos strategine vadyba tampa komunikacijos vadyba. Pačios organizavimo struktūros ima įtakoti strateginį planavimą ir kitas svarbiausias organizacijos veiklas. Tačiau nuolatinių pokyčių sūkuryje pats strategavimas tampa itin problemišku, o ekstrapoliavimo procesai dažnai tampa itin sudėtingu uždaviniu.

Naujosios ekonomikos imperatyvai

Pažvelkime, kaip interneto ekonomika keičia bet kokios kompanijos veiklą. Pagrindiai naujosios ekonomikos imperatyvus:

1. Internetas revoliucionizuoja pardavimus ir prekinio ženklo vadybą. Jis suteikia naujas kompanijos pajamų didinimo galimybes, galimybes gerinti vartotojo aptarnavimą, pasiekti naujas rinkas ir rasti naujų būdų kaip įgyti naujų lėšų ir taupyti turimus finansus.

2. Jėgos balansas krypsta vartotojo pusėn. Atsiranda nauja – labiau informuoto vartotojo rūšis. Tokie vartotojai reikalauja ne tik geresnių kainų, daugiau ir šviežesnės informacijos ir geresnio aptarnavimo, tačiau kartu tikisi kiekvienam asmeniškai pritaikyto produkto ir paslaugų, kuriuos galima įsigyti ar internetu naudoti visą parą ištisą savaitę (24×7), taip pat kurių dizainą jis pats gali įtakoti.

3. Konkurencija smarkiai didėja. Kompanijos susiduria su visapusiškesne konkurencija, tad yra priverstos ieškoti naujų, inovacinių būtų, kaip susidoroti su konkrencija ir naujoviškai tiekti prekes ir paslaugas, naujoviškai konstruoti kainas. To nepaisanti kompanija praranda vartotoją.

4. Verslo greitis vis didėja. Internetinės technologijos verčia kompanijas greičiau veikti rinkoje, greičiau aptarnauti vartotoją. Tuo pačiu vartotojas reikalauja 24×7 aptarnavimo, taip pat naujausios informacijos apie produktą ir paslaugas.

5. Kompanijos transformuojasi į ‘išplėstąsias organizacijas’. Internetas sukuria sąlygas kompanijoms peržengti įprastas organizacines ir geografines ribas ir kurti naujas struktūras, kurios sujungia verslą su vartotoju, tiekėju, partneriais ir kitomis institucijomis.

Puslapiai: 1 2 3

Rašykite komentarą

-->