Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Lietuva – gražiausias kraštas

Autorius: Nojus

Lietuva – labai gražus ir įdomus kraštas. Kiekviena šalis turi jai būdingų savybių ir kiekvieno krašto savitas grožis. Visiems žmonėms savas daiktas ar savas kraštas gražiausias ir mylimiausias. Bet mes neretai susidomime ir kitais neregėtais ir nelankytais kraštais. Taip jau yra , kad žmogus nesidžiaugia tuo ką turi , o geidžia to ko nėra turėjęs ar negali turėti.

Mūsų tėvynė – Lietuva yra nuostabus kraštas, ir tikrai nereikia toli keliauti , kad galėtum pamatyti to ko dar nesi matęs. Lietuva kiekvienais metais vis tobulėja ir gražėja. Puikus pavyzdys tai – Europos parkas. Ten, kur dabar yra muziejaus teritorija, prieš 10 metų buvo apleistas pelkėtas miškas. Sumanius įkurti muziejų, miškas buvo išvalytas, nutiesti takai, iškasti tvenkiniai ir šis užmirštas gamtos lopinėlis tapo nepakartojamo grožio vieta bei gamtos ir meno sambūvio erdvė.

Muziejus įkurtas 1991 m. skulptoriaus Gintaro Karoso iniciatyva, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, ir atsiradus galimybei įgyvendinti novatoriškas idėjas. Tuo metu, kai 23-ejų metų menininkas pradėjo kurti parką, Lietuvos kultūriniame gyvenime dar vyravo stereotipinis mąstymas, todėl daugeliui Europos parko idėja atrodė neįgyvendinama.

Gintaro Karoso skulptūra Europos parko simbolis, 1991 m. pastatyta sakralioje ąžuolais apsuptoje laukymėje, tarsi kertinis akmuo žymi parko pradžią.

1993 metais Europos parke buvo surengtas pirmasis Lietuvoje tarptautinis skulptūros simpoziumas, jo metu sukurtos skulptūros tapo pirmaisiais muziejaus eksponatais.

Šiuo metu Europos parke eksponuojama daugiau kaip 80 skulptūrų, tarp jų žymiausių šiuolaikinio meno kūrėjų Abakanowicz, LeWitt, Oppenheimo darbai.

Didžiuliame 55 ha plote skulptūros išdėstytos neformaliai, kiekvienai jų parenkama adekvati gamtinė aplinka.

O dabar trumpai apie kelis gražiausius Lietuvos miestus.
Lietuvos šiaurės rytuose esanti Utenos apskritis apima Anykščių, Ignalinos, Molėtų, Utenos, Zarasų rajonų ir Visagino miesto teritorijas. Plotas – 7201 kv. km. Gyventojų – 186,1 tūkst. Šiaurės rytuose apskritis ribojasi su Latvija, rytuose – su Baltarusija, pietuose – su Vilniaus, o šiaurės vakaruose – su Panevėžio apskritimis. Tai daubų, kalvų, ežerų ir miškų kraštas. Miškai užima 2228 kv. km, o vandenys – 535 kv. km. Ežeringiausia Lietuvos vietovė: joje tyvuliuoja 1002 ežerai.

Utena – seniausias ,gražiausias ir didžiausias apskrities miestas, įkurtas 1261 metais (36554 gyventojai). Pramonės miestas – čia susitelkusios beveik visos pajėgiausios ir svarbiausios apskrities pramonės įmonės. Utenos rajono plotas – 1229 kv. km., iš jų miškų – 368,7 kv. km. Tarp 186 ežerų yra ir giliausias Lietuvoje Tauragno (60,5 m), vienas ilgiausių šalyje Aiseto (16 km) bei poilsiautojų pamėgtas gražuolis Alaušo (10,73 kv. km) ežerai.

Anykščių rajonas yra vienas didžiausių respublikoje (1764,9 kv. km). Rajono centras – Anykščiai (nuo Utenos – 52 km, 13362 gyventojai). Miestas įsikūręs abiejose Šventosios upės pusėse. Rajone yra 76 ežerai, iš jų didžiausias – Rubikių, turintis 16 salų. Beveik 30 proc. teritorijos – 525,97 kv. km – apaugusi miškais. Rajone aptikti ir naudojami kvarcinio smėlio klodai.

Ignalinos rajono plotas – 1496 kv. km. Rajoną puošia 209 ežerai, 516,12 kv. km miškų. Rajone yra daugiau nei pusė Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijos. Centras – Ignalina (nuo Utenos – 63 km, 7156 gyventojai). Miestas pradėjo kurtis ir augti 1866 metais, nutiesus geležinkelį Sankt-Peterburgas – Varšuva.

Puslapiai: 1 2

Rašykite komentarą

-->