Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Laiškas šiuolaikiniam rašytojui

Autorius: Augustinas

Laba diena, rašytojau.
Ką tik perskaičiau Jūsų knygą “Juodieji želmenys”. Nors esu XXI a. žmogus ir knygos skaitymas man – itin retas užsiėmimas, tačiau “Juodieji želmenys” mane sudomino ir, ,juos perskaičius, kilo minčių, kurias norėčiau išsakyti, įspūdžių, kuriais norėčiau pasidalinti, taip pat klausimų Jums.

Mane sužavėjo tai, kad apie įvykius pasakojama atvirai, be tabu, veikėjų gyvenimas tikroviškas, o knygos tema-neįprasta, savotiškai šokiruojanti ir intriguojanti klasinės literatūros skaitytoją. Jūs drąsiai rašote tai, apie ką dažnas iš mūsų nesusimąsto, o neretas bijo net pagalvoti, kad gali gyvenimas gali būti kitoks, nei įprasta. Perskaitęs Jūsų knygą, labiau susidomėjau religijomis, netradiciniais tikėjimais, todėl norėčiau paklausti, ar satanizmas- praktikuojamas Lietuvoje ir turi tokias gilias šaknis, kaip vaizduojama romane.

Satanizmo išpažinimas-kas tai: kelio į kitokį pažinimą ir sielos laisvę pradžia ar tiesiog susinaikinimas. Ir kas žmogaus gyvenime svarbiau: turėti sveiką kūną ar laimingą sielą, ar pasiekti harmoniją.

Knygoje intriguojanti ir man nepažįstama aplinka, tokia tikroviška ir kartu tokia nereali…
Čia pavaizduotas tas laikmetis, kai aš dar buvau mažas ir, apskritai, nevisada suvokiau, kas vyksta suaugusiųjų pasaulyje, todėl tai dar labiau sugundė ir suintrigavo mane. Skaitydamas “Juoduosius želmenis” persikėliau į man visai nepažįstamą pasaulį, pilną mistikos, smurto, prievartos, nesuvaržytą įstatymų ir žmonių sukurtų moralės normų, nepagražintą ir kartais sunkiai protu suvokiamą. Šėtono pasaulį.

Labiausiai įsimintinas personažas-pagrindinis romano veikėjas Mantas. Knygoje nupiešiamas jo gyvenimas: sunki jo, bei jo netikros sesers Godos vaikystė, jų gyvenimas gatvėje. Jiems gal ir netrūko pinigų- jiems trūko meilės, kurios negalėjo duoti nuolat “gastroliuojanti” jų mama, tėtis, kurį Mantas pamatė tik suaugęs, patėvis, kuris jo niekad nemylėjo, juo nesirūpino ir sesuo, su kuria niekad nesutarė. Iš paprasčiausio sutenerio jis sugebėjo tapti vienu iš sekso pramonės magnatų. Pirmoji jo darbo klaida? Pardavė savo mylimą merginą ir dėl šios klaidos turėjo kentėti ne vien tik jis pats: kančias jis sukėlė savo merginai, jos mamai, netgi MR 142, kurį visi vadindavo “Žąsinu”. Visas Manto gyvenimas- tai beribis klaidžiojimas tarp moterų, religijų, tėvų ir netgi tarp gyvenimo ir mirties. Klaidžiojimas, kuris ,galų gale, priverčia jį sustoti, pamąstyti ir apsispręsti kaip gyventi toliau: ar likti smurto ir prievartos pasaulyje, ar pradėti naują gyvenimą su vieninteliais jam brangiais žmonėmis: mylima mergina, tėvu, gyvenimą, o ne mirtį teigiančia religija.

Perskaičius knygą kilo daug minčių ir dar daugiau klausimų, kurie ir yra pagrindinė šio laiško priežastis. Ar satanizmas tikrai turi tokias gilias šaknis? Ar tikrai visa tai tikrai prives prie susinaikinimo, o gal išliks tik stipriausieji? Ir, pagaliau, kas svarbiau: turėti laimingą kūną, ar laimingą sielą?

Taip pat norėjau paklausti, kas Jus paskatino parašyti tokią knygą? Ar yra čia realių faktų, personažų prototipų, ar viskas yra jūsų vaizduotės vaisius.

Gerbiamas rašytojau, lauksiu su nekantrumu Jūsų laiškų. Gal juose rasiu atsakymus į man kilusius klausimus, o gal jie ir vėl privers susimąstyti apie daugelį dalykų, vykstančių aplink mus ir mumyse.

Rašykite komentarą

-->