Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Kaip išmokti džiaugtis vienatve?

Autorius: Jurgis

Atsakymas į Ugnės pagalbos šauksmą iš , , Jaunimo centro” psichologės.
Sveika Ugne, tavo bėdą supratau ir galiu nudžiuginti, kad ją nesunkiai išspręsi susipažinusi su vienatve. Be reikalo jos taip vengi ir baidaisi.

Tu, kaip ir daugelis žmonių, įsivaizduoji gyvenimą vienatvėje liūdną, kupiną skausmo ir netekčių. Iš tikrųjų šie jausmai yra vienišumo apraiška. Nuo pat gimimo kūdikį supanti motinos šiluma ir artumo poreikis išlieka visą gyvenimą. Kai jo trūksta, žmogus jaučiasi vienišas, bet tai nereiškia, kad jis yra vienas. Galbūt tu nuolat būni žmonių apsuptyje, bendrauji su įvairiomis asmenybėmis, bet tarp jų nėra nė vienos, kuri suprastų, mokėtų ir norėtų išklausyti, o prireikus paguosti. Nėra stimulo dirbti, mokytis, gal net gyventi. Vienatvę dažniausiai renkamės patys, o vienišumas mus įveikia nelauktai, kartais tam labai priešinantis.

Kodėl žmonės renkasi vienatvę? Ar kada susimąstei, kad tyla ir ramybė bent retkarčiais reikalinga kiekvienam žmogui? Tai puiki terpė susikaupimui, rimtiems, atsakingiems darbams. Pabūti vienam naudinga norint atsipūsti nuo kasdienių rūpesčių, šiek tiek atsitraukus nuo rutinos chaoso, neskubant planuoti ateitį. Vienatvėje gimsta įspūdingiausi sumanymai, atsiveria kūrybinga vaizduotė. Nenuostabu, kad garsiausi menininkai kuria atsiskyrę nuo miesto ūžesio ir nori būti netrukdomi aplinkinių žmonių. Mokėjimas mėgautis savo pačios draugija tau praverstų norint geriau save pažinti, įvertinti savo poelgius, taip pat ir santykius su tave supančiais žmonėmis.

Yra keletas veiksnių, kurie gali pagerinti ar sutrukdyti vienatvės akimirką. Laiko, kuri praleidi vienas, kokybė labai priklauso nuo nusiteikimo ir pasiruošimo tam. Bet kokie netikėti įvykiai gali išmušti iš vėžių, o apgalvoti sprendimai suteikia gerų emocijų ir pasitikėjimo savimi. Daugeliui žmonių, kurie sąmoningai renkasi vienatvę, labai smagus darbų planavimas ir pats laukimas. Didžiausia kliūtis, kokia gali sutikti toki apsisprendimą priėmęs asmuo, yra aplinkinių nesupratimas, o gal net priešinimasis tokiems, jų manymu, keistiems įnoriams.

Miela Ugne, nors bendravimas yra labai svarbus žmogui, gebėjimas neliūdėti vienatvėje-stipraus charakterio bruožas. Mėgaukis vienatve ir neleisk, kad tau kas trukdytų!
Psichologė Daiva.

Rašykite komentarą

-->