Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Jaunimo problemos

Autorius: Indrė

Jaunimas nėra blogas, nors taip maniau kol nepradėjau rinkti informacijos apie jaunimo problemas. Internete straipsniai su pavadinimais „Jaunimas nesimoko“ „Jaunimas girtauja“ ir daug kitų. Atsivertęs laikraštį respublika pamačiau straipsnius: „Nepilnamečiai jaunuoliai vežami į blaivyklas“ „Jaunuolis žuvo vairuodamas girtas“ „Rasta negyva išprievartauta 16-likmetė“ „Nepilnametis mirė padauginęs narkotikų“

Jūs tikriausiai žinote, kad jaunimas turi daug problemų.

Svarbi problema yra tai, kad jaunimas visiškai nusimokė, nebelanko pamokų, nedaro namų darbų, nedirba per pamokas, simuliuoja. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis net 35% mokinių mokosi mažesniu nei 7 vidurkio pažymiais, o 9% mokosi neigiamais pažymiais.

Mažiau svarbi problema yra Jaunuolių nesusišnekėjimas su suaugusiais. Tėvai rėkia ant savo vaikų, vaikai ant tėvų, mokytojai ant mokinių. Dabar tai jau įprasta, kad kiaušinis vištą moko. Mokslininkai įrodė, jog paauglystės laikotarpiu vaikai turi pilna energijos, norisi ją išnaudoti, išsilieti, ypač ant tėvų

Svarbiausia problema mano manymu yra žalingų medžiagų vartojimas. Jaunimas vartoja daug alkoholio, rūko, vartoja narkotikus. ESPAD duomenimis 40% jaunimo vartoja alkoholinius gėrimus, o net 95% yra bent kartą pabandę. 25% rūko, o pabandę yra 70%. Narkotinius vartoja tik 3%, o pabandę yra 9%.

Nuo alkoholio gan dažnai pasitaiko mirties atvejų neseniai laikraštyje Lietuvos rytas perskaičiau straipsnį. „Nuo alkoholio mirė 16-likmetė“ Tame straipsnyje rašė, jog Švęsdama savo gimtadienį su draugais 16-likmetė mirė užspringusi alkoholiu.

Taigi iš to ką pasakiau galima daryti išvadą, kad jaunimas apleido mokslus, nesusišneka su suaugusiais ir vartoja žalingas medžiagas.

Rašykite komentarą

-->