Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Internetas ar knyga

Autorius: Deivydas

Aš manau, kad pirma turėtume išsiaiškinti kas yra internetas. Paprastai sakant, internetas yra milžiniškas tinklas, kurį sudaro daugiau nei pusė pasaulio gyventojų. Jo dėka žmonės bendrauja, nepaisant atstumų ir laiko. Ten sužinome šviežiausias naujienas iš viso pasaulio.

O, turbūt, patys suprantat kas yra knyga. Kiek esat gyvenime patys laiškų parašę? Aš pats laiškų per savo gyvenimą esu parašęs, kad ant vienos rankos suskaičiuoti galima. Neskaičiuojant elektroninių laiškų. Jų tikrai parašau daug. Tai ir yra šiuolaikinis bendravimas per internetą. Sakyčiau, kad internetas ir knyga viens kitam netrukdo. Naudojiesi pagal poreikį ir pagal nuotaiką.

Po mokyklos grįžęs, dažniausiai sėdu prie televizijos, bet knyga irgi gerai. Juk šiandien lietuvis savo laisvalaikį gali užpildyti daugybe kitų pramogų. Yra daugybė kavinių bei barų, iš kurių gali pasirinkti vieną mėgstamiausią ir ten leisti savo laisvalaikį. Kone kiekvieną savaitgalį atvažiuoja pasenusios ir dar nespėjusios pasenti vakarų popso ir roko žvaigždės. Tuo tarpu knyga atveria kitą perspektyvą. Bendruomenės jau nebereikia. Galima ir vienam paimti knyga, ją skaityti, studijuoti. Knygoje užfiksuotos mintys yra nepavaldžios laikui: jos gali išlikti ir būti atrastos po daugelio metų ir įvairiose vietose. O ar prisiminsit koncertą po dešimt metų ar vėliau? Juk jo nepaimsi kaip knygos, neperskaitysi ir visos akimirkos negrįš. . Skaitydamas žmogus atsitveria nuo pasaulio ir susikuria savo niekam nepavaldžią erdvę. Bendravimas su knyga yra tik tavo vieno. Vėliau galima pasidalyti savo įspūdžiais, patirtais perskaičius įdomią knygą. Knyga yra nėra vien tik paprastas informacijos šaltinis. Jeigu taip būtų tai kompiuteris jau seniai būtų nukonkuravęs knygas. Skaitydami mes patikriname savo patirtį, žinias. Ir tai padarome vieni su knyga.

Knygų skaityme yra akivaizdžiai daugiau teigiamų savybių negu kompiuteryje. Nors, labiau panagrinėjus galima ir jame rasti teigiamų savybių. Pavyzdžiui kompiuteris yra informacijos šaltinis. Suaugusieji jį naudoja darbo tikslams, o vaikai žaidimams. Tuo pačiu kompiuteris pasidaro dar ir pramoga.

Aš pats savo gyvenime daugiau laiko skiriu tai pramogai negu knygai. Nors šiuo metu daugiau skaitau nei anksčiau.

Rašykite komentarą

-->