Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Gyvūnai

Autorius: Tadas

KORNREKSU KATĖS

Pirma pažintis su Kornreksų katėmis būna ypatinga, nes abejingų šiai veislei nelieka. Dažniausiai žmonių reakcija būna dvejopa : “Oi, koks grožis, kokia elegancija!” , arba “Fui, kokia šlykštynė, uodega kaip žiurkės!”. Galiu pasakyti viena- dėl skonio nesiginčijama. Juk negali pasakyti, kad vieni teisūs, o kiti- ne. Kam nepatinka ši veislė – yra platus pasirinkimas kitų.

Nepasakosiu apie kitas veisles. Norėčiau supažindinti su Rex Cornish veislės katėmis. Kai pirmą kartą pamatai jas, sužavi jų draugiškumas, judrumas ir neįprastas “kailis” . Kailis rašau kabutėse, nes Kornreksai neturi kailio, bet jie ir nepliki, nes turi šilko švelnumo į karakulį panašų poplaukį, kuris nereikalauja papildomos priežiūros. Užtenka glostyti katę ir retkarčiais perbraukti trumpakailiams skirtu šepečiu. Kailio nebuvimas turi dar vieną privalumą, kuris, mano nuomone, yra labai svarbus- šios kates tinka alergiškiems žmonėms. Kai kurie reksus vadina katėmis-šunimis, nes manoma, kad juos galima dresuoti. Teko girdėti, kad kai katytė nori žaisti, tai būna, kad pati atsineša žaislus, o kai būna patenkinta- vizgina uodegą. Nuostabus šių gyvūnų charakteris yra paperkantis. Pažįstu žmonių, kuriems katės buvo nepriimtini gyvūnai, bet po pažinties su reksais jų nuomonė pakito. Kad ir kaip smulkiai aprašyčiau Kornreksus, negalėsiu perteikti to jausmo, kuris apima bendraujant su jais. Kad geriau susipažintumėte su šia veisle, apsilankykite kačių parodose, kuriose gausu įvairiausių veislių kačių. Pakalbėkite su veisėjais, paprašykite supažindinti jus su jų augintiniais. Jeigu gyvūnų neerzinsite, jie ir jų šeimininkai tikrai bus geranoriški ir galėsite pajusti, ar ši veislė yra būtent ta, kuri tinka jūsų charakteriui.

PERSŲ ILGAPLAUKĖS

Persų ilgaplaukės – vienos iš romiausių kačių. Dažnai sakoma, kad tai klusnios “nepaslinkšės”. Šios katės valandų valandas drybso mėgstamoje vietoje, ir joms nė motais, kas darosi aplinkui. Užtat aiškiai matyti, kad gyvulėlis puikiai suvokia, koks jis gražus, kilmingas ir kaip visi juo žavisi. Persų katės dievina glamones ir švelnumą, ir kuo labiau apie jas šokinėsite, tuo bus laimingesnės. Tai draugiškos, gero būdo katės, bemaž niekada neparodančios nagų. Šie romūs padarėliai apsigimę nemušeikos. Tai viena iš jų darnaus bendro gyvenimo su šunimis ir kitomis katėmis priežasčių.

Kadangi persų katė tiesiog nedrumsčiamai ramaus charakterio, paprastai ji neblogai sutaria su vaikais. Triukšmingi šeimynykščiai jos negąsdina, nes kilus per dideliam erzeliui katė, gavusi progą, pasišalina į ramią vietelę.

Persų katės, kad ir ramaus būdo, mielai žaidžia. Tačiau jas, priešingai nei kitas kates, reikia skatinti. Savo noru jos nelakstys ir nedūks. Žinoma, kačiukai – kas kita, jie žaismingi nenuoramos, kaip ir dera.

Persų kačių balsas labai tylus, ir jos kniaukia retai. Palyginti su kitomis veislėmis, šios katės nelabai kankinasi, paliktos vienos, nors kitos katės draugija joms maloni.

Dauguma “persių” jaučiasi visiškai laimingos kambaryje ir nė kiek netrokšta pasižvalgyti po platųjį pasaulį. Tiesa, būna visokių kačių… Be to, gyvulėlis, nuo mažumės įpratęs būti lauke, norės išeiti į lauką ir vėliau.
SIAMO KATĖS
Žmonės, nieko nenutuokiantys apie kačių veisles, tikriausiai vis tiek pažins Siamo katę iš savito kailiuko piešinio, paslaptingų mėlynų akių ir ilgo liekno kūno.. Siamo katės populiarios labai daug metų, tačiau ši veislė tinka toli gražu ne kiekvienam. Siamo katės baisiai mėgsta bendrauti, ir ne visi gali gyventi su tokiu reikliu gyvulėliu.

Puslapiai: 1 2 3 4 5

Rašykite komentarą

-->