Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Gyvenimo prasmė Bitės Vilimaitės novelėje “Namai”.

Autorius: Kamilė

Bitė-Vilimaitė- žymi šiuolaikinė rašytoja.ji rašo apie gyvenimą, apie patirtą skausmą, girtaujančius tėvus…,tarsi mus pamoko, kad gyvenime yra ir blogio.

Viena įdomesniu rašytojos novelių yra :Namai”. Nors kūrinys pavadintas “Namai” tačiau galima teigti, kad tai yra namai, į kuriuos nesinori grįžti. Kiekvienas iš mūsų grįžta į namus, kad pasiilsėtu, atgautu jėgas, vėl galėtu gyventi. Bitė-Vilimaitė smulkiai inventorizuoja daiktus,detaliai juos aprašo. Vaizduojamieji namai- tai trijų kambarių butas.Šiuose namuose daug nereikalingų daiktų:džiovintų gėlių puokštė, zuikio uodegos…

Tie namai nėra jaukus, daugelis daiktų nedera tarpusavyje. Namai nėra tvarkingi, čia leidžiama vaikui važinėti po kambarius dviratuku. Atrodo, kad tuose namuose griaunamos tradicijos, nes moteris nėra namų šeimininkė, ji nėra ir namų židinio kurstytoja.

Kokia moteris, tokie ir jos namai, rašytoja keliais žodžiais apibūdina ją: susivėlusi ir susisukusi į nunešiotą chalatą. Ji turbūt dažnai kalba telefonu, galbūt plepa apie nereikšmingus dalykus su drauge, kuri namiškiams yra įgrisusi.

Tiems namams stinga gerumo dvasios. Virtuvėje nešeimininkaujama, joje daug butaforijos. Tai liudija, kad moteris nemėgsta gaminti ir jai tai nerūpi. Namiškiai tarsi laukia, kad moteris išeitu aplankyti savo sergančios draugės, tada tarsi įvyksta stebuklas: visi sėdasi prie stalo, močiutė iš savo atsargų vaišina žentą gardumynais. Jie pradeda kalbėti, pasigirsta juokas, namai tarsi atgyja.

Keista, kad namai tampa jaukesni, kai nėra šeimininkės. Juk turėtu būti atvirkščiai: keturių asmenų šeima susideda prie stalo ir vakarieniauja. Galbūt tarp vyro ir moters nėra meilės? Galbūt moteris nusivylė gyvenimų, įkyrėjo buitis?

Bitė-Vilimaitė kūrinyje “Namai” parodo šeimos gyvenimą, galima pasakyt nelaimingos šeimos. Bet manu, jai labai panorėt galima ką nors pakeist.

Rašykite komentarą

-->