Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Gražinos paveikslas

Autorius: Karolis

Gražina – Lydos kunigaikštytė. Ji pagrindinė Adomo Mickevičiaus poemos „ Gražina“ veikėja .Ji ištekėjusi už puikaus vyro Liutauro. O geriausias ir ištikimiausias jos tarnas Rimvydas.

Gražina buvo išskirtinė moteris. Ji nebuvo tokia kaip visos „Kurios tik džiaugias židiniu namų“. Ji buvo labai rūpestinga, rūpinosi ne tik savo vyro reikalais, bet ir visos tautos.

Lydos kunigaikštytė buvo protinga ir rami. Dėl didelio Gražinos proto ir supratingumo žmonės eidavo pas ją prašyti patarimų. Net ir Rimvydas, kai jau nebežinojo kaip pasielgti, ėjo pasitarti su Gražina. Nes žinojo, kad „ nėra padėties“ be išeities, o ji tą išeitį visada rasdavo.

Liutauro žmona buvo „Tarp Lietuvos gražuolių pagarsėjus/Kaip už visas gražiausia mergina“. Taigi Gražina buvo netik protinga, bet ir graži moteris.

Ši graži ir protinga moteris buvo labai paslaptinga. Ji nemėgo, kai kiti, o ypač tarnai žinodavo, ką ji mąsto ir galvoja. Todėl Gražina „Nuo svetimų mintis paslėpti mėgo“.

Valdovė turėjo nepalūžtančią vyrišką dvasią. Ir ramiai reaguodavo net į tikrai pritrenkiančias naujienas. Rami ji atrodė tik iš išorės, o viduje … Jos viduje vyko karas tarp jos minčių ir jausmų. Tarp širdies ir proto.

O , kad ji buvo tikrai drąsi ir stipri sužinome iš to, kad ji nepabijojo persirengti vyru ir vesti karius i mūšį . Bet iš to sužinome tik, kad ji drąsi ir stipri, bet ir tai, kad ji buvo tikra patriotė. Jai labai rūpėjo tėvynė ir dėl jos galėjo net gyvybę atiduoti.

Taigi Gražina tikrai nuostabi ir tyros širdies moteris, pasiaukojusi dėl savo Tėvynės.

Rašykite komentarą

-->