Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Vilnius

Kazys Boruta (The writer)

Kategorija: Lietuvių kalba, referatas |

Kazys Boruta was a narrator of rebel spiritual nature, anticonformist in his life and works. A writer of expressionist, energetic verse, author of innovative folklore novels.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , , ,

Vilnius – Lietuvos Respublikos sostinė

Kategorija: Lietuvių kalba, referatas |

Vilnius įsikūrė nuostabiame Neries ir Vilnelės upių slėnyje, išaugo Europos kultūrų ir religijų sandūroje. V-IXa. prie Pilies kalno jau buvo didelė gyvenvietė.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , ,

Maironis “Vilnius prieš aušrą”

Kategorija: analizė, Lietuvių kalba |

Maironis – lietuvių poetas, siekęs savo darbais ir eilėraščiais neleisti užmigti žmonių tautiškumui. Toks ir yra eilėraštis „Vilnius prieš aušrą“

Skaityti visą »

Gairės: , , , , ,

Mano namai – Europa

Kategorija: Lietuvių kalba, rašinys |

Aš – mažutės, ,,Čiurlionio karalių delnuose’’ telpančios, Lietuvos rusaitė. Europietė…Didžiuojuos tuo, nes gyvenu Europoje, kuri nuo senų senovės glaudžia įvairių kultūrų, papročių, tikėjimų ir pasaulėžiūrų žmones. Aš esu mažytė, bet neatsiejama šio pasaulio dalis, nes Europa – mano namai.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , , , ,

Vilnius

Kategorija: Lietuvių kalba, referatas |

Senieji miestai įdomūs ir patrauklūs tuo, kad jie nepanašūs vienas į kitą. Juose pilna netikėtumų. Toks ir mūsų Vilnius – senoji Lietuvos sostinė-su žavia architektūra, su nedidelėmis jaukiomis aikštėmis ir skverais, su romantiškais senamiesčio skersgatvių ir kiemų labirintais.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , ,

Gediminas

Kategorija: Istorija, referatas |

Gediminas gimė apie 1270 m. Gana greitai jo šeima tapo valdančiąja Lietuvos dinastija: tėvas – Pukuveras – Butvydas nuo 1283 m. kartu su savo broliu Butigeidžiu valdė Lietuvą kaip submonarchas, o nuo 1289 m. iki 1295 m. – kaip didysis kunigaikštis.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , ,