Studijoms.lt

Referatai, konspektai

“Valentina”

Vaičiulaitis “Valentina”

Kategorija: interpretacija, Lietuvių kalba |

Valentinai buvo sunku pasirinkti. Su Antanu ji niekaip negalėjo rasti bendros kalbos, inžinierius buvo jos pirmoji meilė, dėl nežinomų priežasčių deja taip pat nenusisekusi, todėl nežinodama ką daryti, tikėdamasi rasti bent akimirka ramybės ji keliaudavo pas savo seserį į Vienuolyną.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , ,

Rašinys “Valentina” (A. Vaičiulaitis)

Kategorija: Lietuvių kalba, rašinys |

Romano „Valentina“ veiksmas, tetrunkantis vieną vasarą, rutuliojamas atokiame Lietuvos kaimelyje. Gaišaties ežeras, vienuolyno bokštas, bažnyčia, beribiai rugių ir javų laukai, ūkininko sodyba – tai erdvė kurioje skleidžiasi sodrus Antano ir Valentinos meilės žiedas.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , , , ,

Esė pagal Vaičiulaičio “Valentiną”

Kategorija: Lietuvių kalba, rašinys |

Kaip dažnai meilė pasibeldžia į jauno žmogaus širdį? Kodėl, tas velniškas jausmas griauna vidinį pasaulį, neatsiklausdamas ar jo reikia? Sunku apsakyti, kokios būna sunkios laukimo dienos, kai trokšti išvysti savąją, išsvajotąją meilę, bent akies krašteliu išvysti ką ji veikia, apie ką galvoja, ko trokšta.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , , ,

Antano Vaičiulaičio “Valentina”

Kategorija: Lietuvių kalba, referatas |

A.Vaičiulaitis gimė 1906 metais birželio 23 dieną Didžiųjų Šelvių kaime prie Vilkaviškio. Pradžios mokyklą lankė Vilkaviškyje. 1919- 1927 m. mokėsi Vilkaviškio “Žiburio” gimnazijoje. 1925 m. Krivulėje A. Vaičiulaitis paskelbė pirmuosius savo eilėraščius. 1927m. įstojo į Lietuvos universitetą Kaune, kur studijavo lietuvių ir prancūzų kalbas ir literatūras.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , ,