Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Vaičiulaičio “Valentina”

Antano Vaičiulaičio kūryba

Kategorija: Lietuvių kalba, referatas |

Pagrindinis Vaičiulaičio kūrybos bruožas yra orientacija į amžinus, pastovius dalykus, nuvalytus nuo laiko apnašų, išgrynintus ir patikrintus. Tai meilė, supratimas, užuojauta, tolerancija, tikėjimas geraisiais žmogaus pradais.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , , ,

Vaičiulaitis “Valentina”

Kategorija: interpretacija, Lietuvių kalba |

Valentinai buvo sunku pasirinkti. Su Antanu ji niekaip negalėjo rasti bendros kalbos, inžinierius buvo jos pirmoji meilė, dėl nežinomų priežasčių deja taip pat nenusisekusi, todėl nežinodama ką daryti, tikėdamasi rasti bent akimirka ramybės ji keliaudavo pas savo seserį į Vienuolyną.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , ,

Rašinys “Valentina” (A. Vaičiulaitis)

Kategorija: Lietuvių kalba, rašinys |

Romano „Valentina“ veiksmas, tetrunkantis vieną vasarą, rutuliojamas atokiame Lietuvos kaimelyje. Gaišaties ežeras, vienuolyno bokštas, bažnyčia, beribiai rugių ir javų laukai, ūkininko sodyba – tai erdvė kurioje skleidžiasi sodrus Antano ir Valentinos meilės žiedas.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , , , ,

Esė pagal Vaičiulaičio “Valentiną”

Kategorija: Lietuvių kalba, rašinys |

Kaip dažnai meilė pasibeldžia į jauno žmogaus širdį? Kodėl, tas velniškas jausmas griauna vidinį pasaulį, neatsiklausdamas ar jo reikia? Sunku apsakyti, kokios būna sunkios laukimo dienos, kai trokšti išvysti savąją, išsvajotąją meilę, bent akies krašteliu išvysti ką ji veikia, apie ką galvoja, ko trokšta.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , , ,