Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Lietuvių literatūra

Martynas Mažvydas ir lietuvių literatūra

Kategorija: Lietuvių kalba, referatas |

Prieš 450 metų Karaliaučiuje išleista pirmoji knyga lietuvių kalba. Jos autorius ar leidėjas nebuvo nurodytas nei tituliniame lape, nei po pratarmės. Karaliaučius tada buvo Prūsijos hercogystės sostinė. 1525 m. paskutinis didysis vokiečių ordino magistras hercogas Albrecht von Brandenburg- Ansbach paskelbė paskutinę, kitados visą Pabaltijį išskyrus Lietuvą, apėmusią ordino Valstybę pasaulietine hercogyste.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , , ,

Literatūra

Kategorija: Lietuvių kalba, referatas |

Literatūra. Ką ji man reiškia? Nepasakyčiau, kad ji daro didelę įtaką mano gyvenimui ar elgesiui, tačiau literatūra, kaip ir bet kuris kitas meno kūrinys, veikia mano vaizduotę ir jausmus. Knyga ne tik sukelia susidomėjimą, bet ir moko gyventi bei mylėti. Ji skirta ne tik praleisti laisvalaikiui, knyga naudojama, kaip mokslo priemonė.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , ,

Lietuvių literatūros istorija

Kategorija: Lietuvių kalba, referatas |

Lietuvių literatūros istorija susideda iš trijų epochų, 1901 m. rašė „Žinyčios“ redakcija, pristatydama Adomo Jakšto straipsnį „Lotyniškas periodas lietuviškoje literatūroje“. Pirmoji, lotyniškoji, epocha trukusi iki XVIII a. pabaigos, po jos ėjusi lenkiškoji (Adomas Mickevičius, Liudvikas Kondratovičius, Juzefas Ignacas Kraševskis ir kiti autoriai), tada jau prasidėjusi lietuviškoji.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , ,