Studijoms.lt

Referatai, konspektai

LDK

Lietuvos tautinė mažuma – lenkai

Kategorija: Lietuvių kalba, referatas |

Tautinės mažumos konkretaus apibrėžimo dar nėra ne tik Lietuvos įstatymuose, bet ir tarptautiniuose dokumentuose. 1966 metais Jungtinėje Tautų Organizacijoje (JTO) buvo priimtas “Tarptautinis pilietinių ir politinių teisių paktas”

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , , ,

Viduramžių Lietuvos palikimas

Kategorija: Istorija, referatas |

Buvusios Viduramžių Lietuvos teritorijoje susikūrė trys nepriklausomos valstybės – Lietuva, Baltarusija ir Ukraina. Iširo ir ilgaamžė Lenkijos–Lietuvos unija. Visas šias keturias tautas, sukūrusias savo valstybes, sieja Viduramžių Lietuvos palikimas, be kurio jos nebūtų tuo, kuo yra šiandien.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , ,

Barbora Radvilaitė ir Žygimantas Augustas

Kategorija: Istorija, referatas |

Labiausiai literatūriškas, jau primenantis renesansinę novelę, yra „Račinskio metraščio” fragmentas. Šis nuorašas taip pavadintas todėl, kad saugomas grafo Račinskio bibliotekoje Poznanėje. Fragmente pasakojama apie Barboros Radvilaitės-Gostautienės ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio, o paskui ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto meilę ir vedybas.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , ,

Nebylusisis seimas

Kategorija: Istorija, referatas |

Rusų pergalė Poltavos mūšyje grąžino Respublikos sostą Augustui II. Jis neatsisakė valdovo valdžios stiprinimo planų ir ieškojo sąjungininkų. Susitaikė su Sapiegomis ir juos amnestavo. Ieškojo paramos Rusijoje, Prūsijoje, Austrijoje.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , ,

Reformacija mažojoje Lietuvoje

Kategorija: Istorija, referatas |

Pagrindinis darbo tikslas trumpai apžvelgti pagrindinius reformacijos bruožus, pradžią, jos raidą ir poveikį LDK ir mažajai Lietuvai, daugiausia remiantis I. Lukšaitės darbais. Kaip reformaciją vystėsi Lietuvoje žvelgiant bendrame Europos kontekste.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , ,