Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Homeras

Iliada

Kategorija: Lietuvių kalba, referatas |

Seniausi graikų literatūriniai paminklai yra dvi didžiulės poemos ,,Iliada” ir ,,Odisėja”. Šių kūrinių siužetai paimti iš senosios graikų mitologijos – pasakojimų apie Trojos karą. Poemų autorius, graikų įsitikinimu, buvęs aklas dainius Homeras.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , , , ,

Dievų gyvenimas Homero poemose

Kategorija: Lietuvių kalba, referatas |

Pirmieji likę graikų poezijos paminklai yra ,,Iliados” ir ,,Odisėjos” poemos. Jos kilusios 10 – 8 amžiuje prieš mūsų erą. Padavimai sako, kad ,,Iliadą” ir ,,Odisėją” sukūrė aklas dainius Homeras.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , , ,

Graikų menas

Kategorija: Istorija, referatas |

Šio laikotarpio menas, kaip ir Renesanso, yra viena iš viršūnių arba bent jau vakarų meno viršūnė. Klasikiniu graikų meno laikotarpiu, nors jis truko tik penkiasdešimt metų, nuo 480 iki 430 pr. Kr.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , ,

Rašytojai savižudžiai

Kategorija: Lietuvių kalba, referatas |

Žmogus yra vienas iš nedaugelio gyvūnų, kuris kartais žudosi pats. Rašytojas yra vienas iš nedaugelio žmonių, kuris dažnai žudosi “su polėkiu”, kurio mirtis yra “estetiška ir graži”.
Autorius nepretenduoja į išsamų ir tikslų visų nusižudžiusių rašytojų gyvenimo, kūrybos bei mirties aprašymą. Čia pateikiami tik keliasdešimties rašytojų gyvenimo bei mirties faktai, autoriaus nuomone įdomus skaitytojams. Rašytojų pavardės išdėstytos chronologine tvarka pagal jų mirties datą.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , , ,