Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Eilėraščiai

Meilės tema S. Nėries lyrikoje

Kategorija: Lietuvių kalba, rašinys |

S.Nėries – tai talentingiausia lietuvių poetė. Ji – mūsų tautos lakštingala! S.Nėries kūryba – tai savotiškas lyrizmo simbolis lietuvių literatūroje. Jau pirmaisiais savo eilėraščių rinkiniais ji nusipelnė subtiliausios lietuvių lyrikės vardą.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , , , ,

Jono Aisčio „Baladė-3“ analizė ir interpretacija

Kategorija: analizė, Lietuvių kalba |

Jonas Aistis gimė 1904m. netoli Rumšiškių. Tai buvo uždaras, vienišo būdo, labai branginęs jautrumą, gyvumą žmogus. J. Aistis – poetas, vienas žymiausių lietuvių lyrikų, intymų lyrinį kalbėjimą derinęs su poetiniu programiškumu, reiškęs neoromantikų kartos idealus.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , ,

Jono Biliūno kūryba

Kategorija: Lietuvių kalba, referatas |

Visas kūrybinis Jono Biliūno palikimas sudaro du jo __ Raštų __ tomus. Jis parašė daugiau kaip trisdešimt apsakymų , keliolika eilėraščių , straipsnių literatūros klausimais , politinių ar mokslo populiarizacijos brošiūrų , paliko plačią korespondenciją – laiškus draugams.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , , ,

Miesto vaizdai Juditos Vaičiūnaitės eilėraščiuose

Kategorija: Lietuvių kalba, referatas |

Miesto tematika nėra būdinga lietuvių poezijai. Turime daug lyrikos, nuspalvintos tradicinio kaimo romantizmo. Joje laukai, medžiai, upės, saulėlydžiai – visa poetą supanti gamta. Ją mūsų poetai paprastai vaizduoja labai švarią, paprastą, natūralią ir harmonišką.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , ,

Kas padėjo tremtiniams išlikti?

Kategorija: Lietuvių kalba, referatas |

„O tėviške! Koks mielas kraštas, kurio taip netekau ūmai…“, – yra rašęs vienas Lietuvos poetų. Nelaimių banga užplūdo Lietuvą 1941 m. ir atslinko ji ne iš vakarų, ne iš ten, kur gintarinė Baltijos jūra, o šliūkštelėjo iš rytų – raudonas, nejaukus saulėtekis.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , ,