Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Bronius Radzevičius

Vaikystės pasaulis B. Radzevičiaus romane “Priešaušrio vieškeliai”

Kategorija: konspektas, Lietuvių kalba |

Broniaus Radzevičiaus romanas “Priešaušrio vieškeliai” yra vienas iš originaliausių ir reikšmingiausių kūrinių lietuvių literatūroje. Romanas yra savitas ne vien savo pasakojimo forma, kada charakteriai atskirai sukuriami, o pavaizduoti atskirų įvykių, aplinkos detalių dėka, bet yra įdomūs ir patys veikėjai, jų gyvenimai, mintys.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , ,

B. Radzevičiaus apsakymo „Šiąnakt bus šalna“ interpretacija

Kategorija: Lietuvių kalba, rašinys |

B.Radzevičius – rašytojas, kuris fiksavo akimirkos laikinumą. Jis stengėsi rašyti kasdien, taip į popieriaus lapą perkeldamas savo tos dienos mintis. Jo vaizduojami veikėjai vis atsimena, lygina praeitį su dabartimi.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , , ,

Lietuvių literatūros interpretacijų įžangos

Kategorija: Lietuvių kalba, referatas |

B. Radzevičius yra iškiliausias penktojo dešimtmečio kartos rašytojas. Suėmęs tradicinius epopėjinius romano elementus (gausūs aprašymai, dienoraščių citatos), B. Radzevičiaus kūrinys juda į vieną magnetinį centrą – kaip kaimo aplinkoje, kolektyviniame žmonių buvime, nuo pat kūdikystės dienų formuojasi būsimo literato asmenybė, jo pažinimo resursai, pojūčiai jautrumas, vertybių nuovoka, perskaitytų knygų atverti horizontai , noras pačiam prabilti.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , , , ,

Laiko struktūros Broniaus Radzevičiaus romane “Priešaušrio vieškeliai”

Kategorija: Lietuvių kalba, referatas |

Kritikoje vis netyla svarstymai, kiek Radzevičiaus romanas laikytinas literatūra, kiek perdėm lyriška autobiografija arba jos apmatais, nesutvarkyta juodraštine medžiaga. Straipsnyje siekiama pateikti papildomų argumentų šio kūrinio rišlumui, sprendžiant literatūriniam pasakojimui esminę laiko problemą.

Skaityti visą »

Gairės: , , , , , , , , , ,