Studijoms.lt

Referatai, konspektai

FINANSAI

Autorius: Edvardas

KAUNO KOLEGIJA

TECHNOLOGIJŲ FAKULTETAS

VIEŠOJO MAITINIMO KATEDRA

Parengė: 3UV gr. studentė

Milda Mažeikaitė

Tikrino: Renata Džiugaitė

2003

KAUNAS

Turinys


Įvadas

Kiekvienai įmonei aktualu ir svarbu kiekvienų metų pabaigoje padaryti balanso ir pelno (nuostolio) ataskaitų finansinę analizę. Iš jos galime pamatyti, kas per metus sumažėjo, o kas padidėjo, kas lėmė turto sumašėjimą ar padidėjimą na ir žinoma, kas turėjo įtakos įmonės metų pelningumui ar patirtam nuostoliui. Tik išanalizavę ataskaitas įmonės gali koreguoti veiklą, turtą, gerinti t.y. taisyti rodiklius, kad būtų palankesni įmonės pelningumui. Žinoma jau visi pataisymai turi būti vykdomi tik sekančiais metais, jei nenorima didesnių nuostolių.


Finansinės analizės svarbu ir investuotojams, nes jie iš šių analizių sprendžia ar akcijas jiems prduoti ar ne. Todėl įmonė privalo dirbti sėkmingai, kad neštų pelną akcininkams, gyvuotų pati ir teiktų naudą vartotojams.

Aš pasirinkau studijuoti AB “Alita” finansines ataskaitas. Šiame darbe aš apskaičiuosiu vertikalią bei horizontalią balanso ir pelno (nuostolio) analizę. Taip pat apskaičiuosiu ir santykinius rodiklius, kurie parodo finansinių ataskaitų rodiklių santykį ar proporciją. Jie apima keturias pagrindines įmonės srytis.

1. Likvidumą

2. Mokumą

3. Pelningumą

4. Apyvartumą.

Nustatysiu ar per paskutinius 3 laikotarpius įmonės turtas pasdidėjo ar sumažėjo , o taip pat nustatysių ar įmonė uždirbo pelną ar patyrė nuostolį.


Įmonės istorija

AB „Alita” – viena iš Lietuvos alkoholinių gėrimų gamintojų lyderių. Įmonėje gaminamas natūralios fermentacijos putojantis vynuogių vynas, gazuoti alkoholiniai kokteiliai, sidras, vaisių ir vynuogių vynas, stiprieji gėrimai – degtinė, trauktinė, tautinis stiprusis grūdų gėrimas SAMANĖ, brendis ALITA, išpilstomi škotiški viskiai. AB „Alita” taip pat gamina koncentruotas obuolių sultis bei obuolių aromatą.

Įmonė labai rūpinasi gaminamos produkcijos kokybe. 1999 m. AB „Alita” išplėtojo ir įdiegė kokybės valdymo sistemą, atitinkančią tarptautinius ISO 9002 reikalavimus. Tų pačių metų rugpjūčio mėn. įmonė buvo sertifikuota ir įteiktas tarptautinis kokybės valdymo sertifikatas. 2002 metais įmonė buvo sertifikuota pagal ISO 9001:2000. Bendrovės vadovybės įsipareigojimai kokybės ir aplinkos apsaugos srityse išdėstyti dokumentuose „Kokybės politika” ir „Aplinkos apsaugos politika”. Įdiegta kokybės valdymo sistema leidžia užtikrinti nuolatinę gaminamos produkcijos kokybės kontrolę ir efektyviai aptarnauti vartotojus. Kokybės sertifikatas būtinas, eksportuojant įmonės produkciją į užsienį ir siekiant tarptautinio pripažinimo.

AB „Alita” gėrimai eksportuoti į Daniją, Angliją, Vokietiją, JAV. 1999 metų pabaigoje pradėtas eksportas į Latviją. Bendrovė toliau intensyviai dirba tiek įsitvirtindama Latvijos rinkoje, tiek ieškodama eksporto galimybių kitose šalyse – Lenkijoje, Skandinavijoje, Japonijoje. Į pastarąją šalį 2001 metų pabaigoje išsiųstas pirmasis produkcijos konteineris. Koncentruotas obuolių sultis bei obuolių aromatą įmonė eksportuoja į Vokietiją, Lenkiją, Italiją ir kitas valstybes.

Įstatinio kapitalo struktūra

Įstatinis kapitalas 73.088.135 Lt

Puslapiai: 1 2 3 4 5 6 7

Rašykite komentarą

-->