Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Fausto ieškojimų kelias

Autorius: Povilas

Mokslo ribos panašios į horizontą : kuo labiau artėji , tuo labiau jos tolsta . Visa , ko žmonija išmoko , yra ne daugiau , kaip kruopelytė pajūrio smėlio , prilygstančio begalybei .

Mes nuolat ko nors siekiame , tačiau iš tiesų visų mūsų laimei reikia tik kažko , kas skatintų mus stengtis . O kai žmogus ko nors imasi , sugeba padaryti daugiau , nei įmanoma .

Pasekęs tėvo pėdomis Faustas leidžiasi į ieškojimų kelią . Naujos idėjos užvaldo jo protą , kuris jau niekada nebesugrįš į pradinę padėtį . Daktaras apimtas entuziazmo , žinių troškimo . Tikriausiai jis dar nesuvokia , koks akmenuotas , painus ir klaidinantis gali būti tas kelias . Visų darbų pradžia sunkiausia , ir Faustas tą gerai supranta . Bet kas gyvenime nepatiria nesėkmių , vadinasi per mažai rizikuoja . Kartais sunkumai tampa priemone tikslui pasiekti , nugalėti kliūtis .Faustas , giliai mąstantis žmogus , stengiasi semtis patirties ne tik iš savo laimėjimų , bet ir klaidų . Joks darbas neturi ateities . Ateitis – jį dirbančio žmogaus rankose . Faustas dirba sukaupęs valią , tiki esąs pasaulio šeimininkas ir kūrėjas , Kuriam tenka visa atsakomybė už nelaimes ir nesėkmes , tačiau priklauso garbė už nuopelnus . Išgarsėti galima ir per vieną naktį , bet iki tol reikia daug dirbti . Visa paslaptis slypi žodyje atkaklumas . Reikia nepamiršti daryti to , kas neįmanoma , kad pasiektum tai , kas įmanoma . Nėra pasaulyje tokio kalno , kurio viršūnės nepasieks atkaklumas . Viskas ateina laiku tiems , kurie moka laukti . Svarbiausia niekada , niekada , niekada nepasiduoti . Daktarui Faustui pritrūko kantrybės , jis suabejojo savimi ir prarado „ jėgą “. Sakoma , kad netikėdamas savimi genijum netapsi . Tikriausiai šis ilgas kelias Faustui pasirodė per sunkus , todėl sustojęs pusiaukelėje jis nusprendžia pasiduoti . Mokslininkas numoja ranka į visus tuos triūso ir vargo metus , norėdamas sunaikinti savo knygas ir patį save . Atrodo , kad čia jo kalias ir baigsis . Bet ne . Pasinaudojęs šia silpnumo akimirka , pasirodo Mefistofelis su pritrenkiančiu pasiūlymu . Kai atrodo , kad viskas baigta , sužiba menka viltis . Jau senas , nebepajėgiantis kovoti dėl savo svajonių , Faustas priima pasiūlymą. Viso gyvenimo troškimas tampa ranka pasiekiamas .dar niekada jo nebuvo apėmęs toks džiaugsmas , rodos , metų našta nuo pečių nukritusi .Kai beveik viskas sužinota , pasiekta , likimas iškrečia bjaurią staigmeną . Faustas privalo tesėti duotą pažadą , keliauti į pragarą ir vykdyti baisius Mefistofelio planus . Atrodo , kad jis nesugebės pasipriešinti . pažinęs gamtos paslaptis jis nugali Mefistofelį . Pagaliau baigiasi Fausto ieškojimų kelias .

Viltis panaši į nakties dangų . Nėra tokio kampelio , kur atkakliai ieškanti akis galų gale nesurastų kokios nors žvaigždės . Jei nori būti pripažintas , ko nors pasiekti yra tik vienintelis kelias : išmintis , atkaklumas, darbas ir viltis . Šių savybių dėka , su Mefistofelio pagalba Faustas įgyvendina savo svajones ir palieka gilų pėdsaką ateinančioms kartoms . Tų pastangų , mokslui paaukotų gražiausių gyvenimo metų dėka jis pasiekia , ko norėjęs .

Rašykite komentarą

-->