Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Ekskursija į Kuršių Nerija

Autorius: Indrė


TURINYS

1. Įžanga 3 psl.

2. Praktinė dalis 4 psl.

3. Teorinė dalis 16 psl.

4. Metodiniai nurodymai 21


ĮVADAS


Tikslas: Sudaryti ekskursiją į Kuršių neriją. Parengti ją pilnai sukomplektavus taip, kad kitas gidas galėtų pasinaudoti šita ekskursiją. Parodyti Kuršių neriją kaip ne tik kurortinį kampelį, bet ir kaip galimybę susipažinti su šio krašto vandens gyvūnija, susipažinti su šio krašto įžymių žmonių gyvenimu, aplankyti vietas, apipintas legendomis.


Uždaviniai:

1. Supažindinti su Kuršių nerijos ir atskirai su Smiltynės, Kopgalio, Juodkrantės, Pervalkos, Preilos, Nidos istorija;

2. Papasakoti apie Kopgalyje esantį Lietuvos jūrų muziejų, supažindinti su jūros gyvūnija, augalija (muziejaus gidas)

3. Kadangi ši teritorija yra įžymi savo kalvomis, supažindinti su raganų kalnu esančiu Juodkrantėje, bei joje esančiomis skulptūromis, aptarti jo struktūrą.

4. Apsilankyti Urbo kalne Nidoje, pamatyti ten atsiveriantį puikų vaizdą, bei iš arčiau pamatyti ant šio kalno stovintį švyturį.

5. Papasakoti apie Kuršių nerijoje esančių istorinių namų architektūrą, kuri buvo būdinga šio krašto žmonėms.

6. Supažindinti su rašytojo, gavusio Nobelio premiją Tomo Mano gyvenimu, jo sodyba esančia Nidoje, bei aplankyti viduje esantį muziejų.

7. Apžvelgti Nidą ir kaip pramogų “sostinę”, parodyti Lietuvos muzikantų šlovės taką.

Rašydamas šį darbą naudojau išties nemažai Literatūros šaltinių. Nemažą dalį informacijos radau internete, kuršių nerijos puslapyje. Rašydamas darbą rėmiausi Route 66 programa, taip nustačiau atstumo ilgį iki Kuršių nerijos.

PRAKTINĖ DALIS

Laba diena, mano vardas Donatas, šią dieną busiu kartu su jumis, papasakosiu bei parodysiu vieną iš įdomiausių vietų esančių Lietuvos pajūryje. Pabuvosime Kuršių Nerijoje, manau, tai Lietuvos pajūrio perlas. Kelionė iki Kuršių nerijos truks 2.30 valandos, per šį laiko tarpą darysime vieną sustojimą pailsėti, nueiti į tualetą. Trumpai sustoję ir pailsėję Smiltynėje, arkliukais nuvažiuosime į Kopgalį, aplankysime Lietuvos jūrų muziejų. Toliau grįšime į Smiltynę, o nuo šio gražaus miestelio keliausime gilyn į Kuršių nerijos istoriją, legendas, įžymias vietas, žmones. Šioje kelionėje turėsime progos susipažinti su neapsakomai gražia gamta bei vaizdais, kuriuos atskleidžia Nidos kopų pločiai, bei Kuršių marių ir Baltijos jūros toliai.

Na, o dabar turėdamas truputį laisvo laiko norėčiau trumpai supažindinti su Kuršių Nerijos struktūra, bei šiek tiek papasakoti apie jos lankytinas vietas.

Neringos kurortas – tai beveik visa mūsų Respublikai priklausanti Kuršių nerijos dalis (94.4 kv.km.), skalaujama Kuršių marių bei Baltijos jūros. Tai vienas iš jauniausių miestų, įkurtas 1961 metais, herbo skydas padalytas į 6 juodus sidabrinius laukus, simbolizuoja Neringos gyvenvietes, sujungtas į miestą, taip pat senuosius, užpustytus žvejų kaimus. Skydo apačioje sidabrinė N raidė mėlyname fone – vietovardžio pirmoji raidė. Toks Neringos heras patvirtintas 1997 metais. Neringa turi ilgiausią centrinę gatvę – apie 50 km. Ilgio kelią, prie kurio išsidėsčiusios Kuršių nerijos gyvenvietės: Juodkrantė, Pervalka, Preila ir Nida. Į vieną administracinį vienetą – Neringos miestą jos sujungtos 1961 metais, o Kuršių nerijai suteiktas landšaftinio draustinio, 1991 metais – nacionalinio parko statusas. Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorija žymiai didesnė už Neringos miesto teritoriją. Nacionaliniam parkui priklauso dideli Kuršių marių ir Baltijos jūros plotai. Bendras parko plotas 26474 ha, iš kurių tik 9774 ha –

Puslapiai: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Rašykite komentarą

-->