Studijoms.lt

Referatai, konspektai

Dalykinis pokalbis ieškant darbo

Autorius: Arvydas

Šiuo metu, vyraujant dideliam nedarbui, ypač paaštrėjusi konkurencija dėl laisvų darbo vietų, tad norint gauti darbą, reikia būti ne tik geru specialistu, bet ir mokėti save parduoti, t.y. nepriekaištingai pateikti savo sugebėjimus potencialiam darbdaviui, subtiliai išsisukti iš keblių klausimų bei situacijų. Sudarius puikų įspūdį pokalbio metu, padidėja šansas užimti norimą darbo vietą. Garsiose firmose į vieną vietą pretenduoja daug kandidatų. Rizikuoti verta tiems, kurie mano esantys geriausi, kurie moka pateikti savo privalumus.

Šiame referate pateikiami patarimai, kaip pasiruošti darbo pokalbiui, kaip elgtis jo metu bei ką daryti po pokalbio. Žinoma, darbdavys taip pat renkasi darbuotoją savo firmai, todėl čia nepamirštama ir jo situacija, t.y. pasirengimas pokalbiui su kandidatu į laisvą darbo vietą, į ką atkreipti dėmesį, kokius klausimus užduoti.

Geras kandidatas yra ne tas, kurio išsilavinimas labiausiai atitinka siūlomas pareigas, bet tas, kuris padarys geriausią įspūdį. Didelės įmonės paprastai apmoko naujus darbuotojus, todėl priimant į darbą ne visada vadovaujamasi jų kvalifikacija. Svarbiausia, ar kandidatas yra dinamiškas, ar sugeba greitai išmokti naujų dalykų. Nepraranda galimybės tie, kurie atvirai prisipažįsta, kad ko nors nemoka, bet parodo norą išmokti. Kreipiamas dėmesys ir į kandidato sugebėjimą dirbti kolektyve. Individualistai, mėgstantys ir norintys dirbti vieni, atkrinta per pirmąją atranką. Vertinami aktyvūs, kūrybingi, netradiciškai žiūrintys į problemas ir jas sprendžiantys žmonės.

Norint įveikti savo neigiamus įsitikinimus, sukurti teigiamą įvaizdį, reikia išmokti nereaguoti į kitų žmonių kritiką apie kandidatą, nepamiršti, kad nors jie ir yra mūsų veidrodžiai, tačiau atspindi iškreiptą, neteisingą vaizdą. Reikia pažinti ir kurti save tokį, kokiu norite būti.

Savęs vertinimas (kai atrodo gerai, labiau savimi pasitiki, didžiuojasi) ir tai, kaip kandidatas yra suvokiamas aplinkos (jaučia kitų pritarimą), priklauso nuo jo įvaizdžio. Kai potencialus darbuotojas nepaiso savo išorės, jam geriau vengti rodytis žmonėms, viešai kalbėti. Kai kandidatas atrodo gerai, susilaukia didesnio aplinkinių pripažinimo, nes daro jiems malonų įspūdį. Tai pakelia nuotaiką, mažina stresą. Nuo nuotaikos, jausmų, nuo viso psichinio gyvenimo priklauso darbingumas.
Ką svarbu žinoti apie aprangą ir išvaizdą
Būtina kreipti dėmesį į savo išorinę išvaizdą, ypač į drabužius. Ši sukuria pirmą įspūdį ir todėl turi didelės reikšmės. Išvaizda, kūno kalba ir atsakymai turi sukelti darbdavio pasitikėjimą, sukurti pasitikinčio savimi žmogaus įvaizdį, tokio žmogaus, kuris gali gerai dirbti.

Labai svarbu, kaip kandidatas prisistatome ir kaip kalbame. Bendravimas – tai ne vien kalbėjimas. Atrankos metu darbdavys nori kuo tiksliau įvertinti kandidatus. Todėl neverbalinių žinučių svarba labai padidėja. Taigi kandidatai turi bandyti kontroliuoti informaciją, suteikiamą neverbaliniu būdu.

Darbdaviai turi per mažai informacijos, kuria galėtų pagrįsti galutinį sprendimą. Todėl potencialaus darbuotojo išvaizda sėkmei turi didelę įtaką. Fizinis patrauklumas turi įtakos atrankai. Šis reiškinys taip gerai žinomas, kad net buvo pavadintas “įspūdžio vadyba”.

Kuo vyresnis kandidatas, tuo svarbesnė tampa išvaizda. Darbdaviai nori energingų žmonių, nusiteikusių sunkiam darbui ir galinčių atlaikyti stresus. Iš kandidato gyvenimo aprašymo darbdavys sužinos kandidato amžių. Taigi metai nėra didelė problema (priešingu atveju nebūtų jis gavęs kvietimo). Svarbu, kokio amžiaus kandidatas atrodo ir kokios fizinės formos yra.

Puslapiai: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Rašykite komentarą

-->